Boże Narodzenie w przedszkolu w Bydgoszczy

Boże Narodzenie w przedszkolu w Bydgoszczy

Już niedługo będzie Boże Narodzenie więc razem z dziećmi w naszym przedszkolu w Bydgoszczy szykowaliśmy się do tego dnia.

Przedszkole

Powiedzieliśmy rodzicom by maluchy ubrały się ładniej niż zwykle, bo chcemy przygotować małą wigilię. Dzieci dostaną troszkę barszczu oraz pierożki, a potem będą cukierki i ciasteczka. Każdy z nich dostanie małą maskotkę, a później czeka je niespodzianka. Zatrudniłyśmy mężczyznę, który przebierze się za świętego Mikołaja i przyniesie każdemu maluchowi po czekoladzie. Dla nich to na pewno będzie świetna zabawa. Będą mogły pociągnąć go za brodę, żeby sprawdzić czy jest prawdziwa, zrobić sobie z nim zdjęcie, a Mikołaj zapyta co chciałyby dostać na święta od niego. Przygotowałyśmy także świąteczne gry i zabawy, wydrukowaliśmy teksty kolęd, które będziemy śpiewać, razem z maluchami przyozdabialiśmy choinkę bombkami, łańcuchami i światełkami, wycinaliśmy śniegowe gwiazdki z papieru i malowaliśmy wymarzone prezenty. Mamy nadzieję, że spadnie śnieg to wtedy ulepimy jeszcze bałwana, a dzieciaki pewnie będą rzucać się śnieżkami. Odrobina zabawy na pewno im nie zaszkodzi. Uważam, że każde przedszkole w Bydgoszczy powinno robić wigilię dla dzieciaków.

Dla nich to magiczny czas, który spędzą z rodziną, ale nie powinny zapominać o swoich kolegach i koleżankach z przedszkola. Wigilia przedszkolna sprawia, że mogą cieszyć się nią dwa razy. Mam nadzieję, że ich rodzice też docenią nasze i ich starania, by ten dzień był wyjątkowy dla maluchów. Być może wtedy na Wielkanoc też byśmy coś zorganizowali dla dzieciaków?

Komentarze są wyłączone.