Budowlane środowisko pracy

Budowlane środowisko pracy

W związku z coraz większą urbanizacja i rozwojem technicznym, oraz ogromny napływem ludzi, chcących przeprowadzić się ze wsi do miast, branża budowlana na całym świcie, przeżywa czasy chyba największego rozkwitu. Tym samym bardzo dużo ludzi pracuje właśnie na placach budowy. Niestety to środowisko pracy nie jest zaliczane do najbezpieczniejszych.

Sklep BHP – tu zrobisz zakupy po szkoleniu

sklepNa pracownika budowlanego czeka wiele niebezpieczeństw i nie przed wszystkimi uchronią go odpowiednio przeprowadzone szkolenia bhp. Rozróżniamy główne 3 czynniki; czynniki niebezpieczne, szkodliwe i uciążliwe. Do czynników niebezpiecznych zaliczamy wszelakie czynniki mogące prowadzić do bezpośredniego uszkodzenia ciała, oraz natychmiastowego pogorszenia stanu zdrowia.


Żeby uchronić się przed nimi, należy stosować zasady pracy na wysokościach, zapewnić pracownikom odzież i buty robocze, oraz wszelaki sprzęt asekuracyjny. Czynniki uciążliwe, to między innymi czynniki społeczne (niska ocena zdolności pracowników budowlanych przez społeczeństwo), czy warunki pogodowe, które powodują dyskomfort pracownika. Bardzo dużą grupę na terenie placu budowy stanowią czynniki szkodliwe. Do czynników szkodliwych zaliczamy głównie wszelkiego rodzaju pyły, powstałe w wyniku obróbki materiałów budowlanych, w procesie ocierania się o siebie materiałów, czy powstałe w wyniku stosowania pewnych substancji wspomagających prace budowlane. Dobry sklep BHP, powinien mieć w swojej ofercie odpowiednie na różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza maski z systemami filtrującymi, które nie będą przeszkadzać pracownikom w pracy, ani sprawiać problemów z komunikacją między pracowniczą, a uchronią pracowników przed ciągłym wdychaniem niebezpiecznych pyłów, które w nadmiarze mogą między innymi prowadzić do wszelkiego rodzaju zatruć, alergii, astmy oraz zapobiegną tworzeniu się POChP (Przewlekła obturacyjna choroba płuc), rozwijającej się w płucach osób narażonych na ciągłe wdychanie substancji szkodliwych, a która w tej chwili znajduje się już na liście chorób zawodowych, a jest chorobą śmiertelną.

Komentarze są wyłączone.