Chcę być eko – mam pompę ciepła

Chcę być eko – mam pompę ciepła

Długo z mężem uczciwie pracowaliśmy, na wszystko, co dziś mamy. Oboje zaczęliśmy pracować bardzo wcześnie, już w latach młodości i wszystko co mamy zawdzięczamy pracy swoich rąk. Jesteśmy z tego dumni. Naszą dumą są też nasze dzieci oraz to co im przekazujemy. Staramy się by i one wyrosły na porządnych ludzi.

Czy w Bydgoszczy ludzie mają pompy ciepła?

pompa ciepła bydgoszczJedną z wartości jaką oboje z mężem kierujemy się w życiu to środowisko naturalne. Oboje kochamy przyrodę i widzimy jak człowiek potrafi zdewastować ziemię. Oczywiście nie wszyscy. Są też tacy, którzy tworzą dla niej, produkują dla niej, mieszkają w zgodzie z nią. I my staramy się więcej dawać naszej planecie niż brać. Dlatego mąż, inżynier, zamontował mi w domu pompę ciepła. Gdy nie miałam jeszcze pewności co do tego jak będzie wyglądało nasze życie, a nasz dom był dopiero w budowie, gdy usłyszałam o solarach na dachu, pomyślałam „dobrze”, gdy usłyszałam, że może zbieralibyśmy deszczówkę, pomyślałam „ok”, ale pompa trochę mnie przeraziła. Nie wiedziałam, co to jest pompa ciepła bydgoszcz też nigdy nie reklamowała tego „urządzenia”. Dopiero, gdy dowiedziałam się iż będzie ona pobierać ciepło z gruntu, powietrza czy wody gruntowej, zrozumiałam co mąż miał na myśli. Oczywiście zgodziłam się na pomysł. Już fazie projektu na szczęście znaliśmy koncepcję pompy i nie trzeba była modernizować budynku. Oczywiście wiedziałam, że jesteśmy na tyle z mężem za sprawą, że i po wybudowaniu zdecydowalibyśmy się na modernizację. Pompa potrzebowała tylko trochę prądu na rozruch, a gdy ruszyła już tylko nam dawała…

Przez pierwsze moje lata życia byłam świadkiem trąb powietrznych tam gdzie ich nigdy nie było, widziałam powodzie, które zabierały ludziom wszystko i inne kataklizmy, które odebrałam jako ostrzeżenie matki natury. Dziś dlatego chcę żyć z nią w zgodzie, nie chcę jej szkodzić. Dlatego staramy się być eko.

Komentarze są wyłączone.