Co dominuje na rynku wtórnym w motoryzacji?

Co dominuje na rynku wtórnym w motoryzacji?

Czytelnicy jednego z poczytnym magazynów motoryzacyjnych mogli ostatnio dowiedzieć się, które marki samochodów są najpopularniejsze na rynku samochodów używanych. Swego rodzaju ranking stworzony przez redakcję wspominanego tytułu zszokował bardzo dużo osób, bowiem okazało się, iż producentem pojazdów, które najczęściej sprzedają się na polskich giełdach i w komisach jest francuski Peugeot.
części samochodoweOpracowany przy okazji tej listy artykuł stara się również wyjaśnić przyczyny, dla których to właśnie te auta mają najwięcej zwolenników w naszym kraju. Autorzy wskazali przede wszystkim na bardzo udane silniki, jakie montowane są w modelach wyprodukowanych w ostatnich 15 latach.
Charakteryzują się one przede wszystkim niskim zużyciem paliwa, co przy obecnych cenach tego surowca jest ogromną zaletą. Również awarie nie zdarzają się zbyt często, a jeśli już się przytrafią, dochodzimy do drugiej zalety tych pojazdów, a mianowicie łatwości napraw. W połączeniu z faktem, iż peugeota części są bardzo tanie, pojazd staje się przyjazny w eksploatacji. Również ceny aut tej marki nie stoją na wysokim poziomie, albowiem wciąż pokutuje tutaj utarta w Polsce prawda, iż samochody pochodzące z Francji sprawiają jedynie problemy. Jak jednak widać, niewielka cena jest w stanie wygrać ze stereotypami i tendencja ta się odwraca.
W najgorszym natomiast razie, sieć serwisów, w których naprawimy nasze auto jest bardzo rozległa, tak więc możemy czuć się bezpiecznie. Z wyżej wymienionych względów nie powinien również nikogo dziwić fakt, iż w pierwszej piątce zestawienia znalazła się również firma Renault, która dynamicznie zdobywa zwolenników.

Samochody te mają podobną charakterystykę co konkurent, a na dodatek są wygodne i dobrze wyposażone. Nie bez przyczyny także, marka ta prowadzi w naszym kraju intensywną kampanię promocyjną.

Komentarze są wyłączone.