Co musisz wiedzieć o elektrycznym rowerze miejskim?

Co musisz wiedzieć o elektrycznym rowerze miejskim?

Rower elektryczny został wyposażony w silnik elektryczny do wspomagania jego napędu. Moc silników tych została ograniczona przez prawo do 750 watów, czyli około jednego konia mechanicznego. To całkiem rozsądna moc, jeśli chodzi o rower miejski. Większość rowerów elektrycznych jest przystosowana do spełnienia tej specyfikacji, ale niektóre ich nie przekraczają wartości granicznej, z niemałym zapasem do wspomnianej liczby.

Jak czytać specyfikację elektrycznego roweru miejskiego?

Rowery elektryczne mogą być zbudowane z zestawów w różnym przedziale cenowym. Jak w przypadku każdego produktu, a zwłaszcza pojazdu, zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz. Rowery elektryczne są zasilane przez akumulator, a średni ich zakres wynosi około 20 km. Zakres może się znacznie różnić w zależności od wagi roweru i rowerzysty, rozmiaru koła, stylu jazdy i terenu. Rowery miejskie tego rodzaju są dostępne w wielu różnych stylach i rozmiarach, od małych elektrycznych rowerów składanych dla osób dojeżdżających do pracy i mieszkańców apartamentu do tych o dużych rozmiarach.

rowerRowery elektryczne nie wymagają pozwolenia lub ubezpieczenia, ale wiele państw stosuje kilka ograniczeń wiekowych. Najczęstszym typem silnika stosowanym w rowerach elektrycznych jest silnik w centrum koła, który zawiera dwa koncentryczne pierścienie przeciwstawnych elektromagnesów. Kiedy zasilanie odbywa się za pomocą akumulatora pojawiają się siła elektromagnetyczna i to powoduje, że koło takiego roweru miejskiego może się kręcić. Ten typ silnika jest prawie całkowicie cichy i nie wymaga konserwacji. Im większy rozmiar silnika, tym teoretycznie więcej mocy jest w stanie zapewnić. Jest jednak jedno zastrzeżenie. Nie ma standardu pomiaru mocy. Wielu sprzedawców tych produktów korzysta z nie do końca uczciwych sposobów, polegających na podawaniu moc maksymalnej w przeciwieństwie do mocy wyjściowej. Silnik o mocy 1000 watów może okazać się 500-watowym motorem w swoim standardowym wyjściu operacyjnym.

Pamiętaj, aby dowiedzieć się, którą wartością się posługujesz. Tylko standardowe wyjście operacyjne jest naprawdę porównywalne. Określa ono iloczyn siły i odległości przez czas, czyli po prostu moc, jaka dostarczana jest rowerowi miejskiemu. Baterie są również bardzo ważne w odniesieniu do tych produktów. Najczęstszym typem baterii kwasowo-ołowiowych są te zamknięte, które również są najmniej kosztowne. Lepsze właściwości wykazują baterie SLA, które jednak całkiem sporo ważą sporo. A ty co wiesz na temat rowerów elektrycznych? Czy masz ochotę wiedzieć więcej?

Komentarze są wyłączone.