Co to jest karob?

Co to jest karob?

Odkąd byłam małą dziewczynką miałam uczulenie na kakao. Zazdrościłam moim rówieśnikom którzy zajadali się tabliczkami mlecznej brązowej czekolady. Sama musiałam pocieszać się tą białą. Nie mogłam również pić zwykłego kakao co również mi dokuczało.

Gdzie można kupić zamiennik kakao?

karob gdzie kupićJuż jako młoda dziewczyna zaczęłam szukać różnego rodzaju zamienników. Niestety przez swoją silną alergię nie mogłam pozwolić sobie nawet na małą chwilę słabości. Reakcja alergiczna była tak silna, że nie warto było ryzykować dla chwili przyjemności. Dużo eksperymentuje w kuchni i to właśnie dzięki temu odkryłam nowy przepis na ciasto czekoladowe bez kakao. Byłam zaskoczona jak ciasto czekoladowe może nie mieć w sobie kakao. Ale okazało się że w naturze istnieje doskonały zamiennik kakao, który jest smaczny a przede wszystkim bezpieczny dla alergików. Tym zamiennikiem był karob. Stosowany przez wiele gospodyń domowych podczas produkcji wypieków. Substancja ta nie tylko z powodzeniem zastępuje tradycyjne kakao ale również jest bardzo zdrowa. Działanie antynowotworowe czy walka z anemią to tylko kilka dobroczynnych właściwości tego produktu. Wiele różnych potraw ma w swoim składzie karob gdzie kupić zatem zamiennik kakao? Dostępny jest on w sklepach internetowych ze zdrową żywnością, oraz na wielu półkach sklepowych z ekologicznymi artykułami. Wiele osób na diecie używa karobu jako substytutu kakao, gdyż jest on o wiele mniej kaloryczny i ma o wiele niższą zawartość tłuszczu.

Teraz i w mojej kuchni karob znalazł specjalne miejsce między przyprawami. Gdy tylko biorę się za pieczenie ciast lub ciasteczek albo robienie słodkich deserów sięgam po ten składnik. W internecie można zaleźć wiele ciekawych przepisów na słodkie przekąski, a nawet syropy czy alkohole w których składzie znajdziemy zamiennik kakao.

Komentarze są wyłączone.