Co warto zobaczyć w Zielonej Górze?

Co warto zobaczyć w Zielonej Górze?

Podróże najczęściej utożsamiamy z wycieczkami zagranicznymi. Jednak jak się okazuje, aby odwiedzić niebanalne miejsca wcale nie trzeba opuszczać granic kraju. Także u nas odnajdziemy wiele lokalizacji, które wzbudzają mnóstwo pozytywnych odczuć. Niektóre z polskich miast nie sposób nie odwiedzić choć raz w życiu. Jednym z nich jest Zielona Góra. 

Zielona Góra – miasto turystyczne 

tanie noclegi zielona góraMiasto położne w województwie lubuskim ma nam do zaoferowania szereg atrakcji. Jakich? Przede wszystkim na samym początku warto wspomnieć, że zwiedzanie najważniejszych miejsc w Zielonej Górze nie jest utrudnione pod względem logistycznym. Większość atrakcji zlokalizowana jest w centrum miasta co jest nie małym ułatwieniem dla większości turystów. Zanim rozplanujemy zwiedzanie nie zapomnijmy o najważniejszej kwestii – noclegu. Jeśli interesują Cię tanie noclegi zielona góra ma ich do zaoferowania mnóstwo. Co najważniejsze niska cena idzie w parze z wysoką jakością. Nie musimy się więc obawiać mało wyposażonych czy obskurnych wnętrz. Przejdźmy już jednak do atrakcji. Zwiedzanie miasta nie może nie rozpocząć się od odwiedzenia Rynku Głównego. Został on wybudowany w XVI, a jego plan odzwierciedla prostokąt. W samym centrum, jak w przypadku większości polskich miast znajduje się ratusz. Teraz czas na coś dla miłośników zabawy. W kamienicy pochodzącej z XIX wieku mieści się minibrowar. Warto wygospodarować jeden wieczór na odwiedzenie tego miejsca. Relaks gwarantowany. A skoro o trunkach mowa – w okolicach ulicy Sobieskiego możemy natknąć się na urokliwy pomnik winiarki. 

Zielona Góra to miasto o ciekawej historii. Dzięki swojemu położeniu miasto nie zostało w dużym stopniu zniszczone przez działania wojenne, co przekłada się na zachowaną w pełni infrastrukturę miasta. Koniecznie przekonaj się sam, że miasto jest godne odwiedzenia. 

Komentarze są wyłączone.