Czym jest sorbitol?

Czym jest sorbitol?

O szkodliwym działaniu cukru wie już praktycznie każdy. Bez względu jednak na posiadaną przez siebie wiedzę, wciąż szerokie grono osób spożywa go w dużych ilościach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że słodkie przekąski są uzależniające i nie tak łatwo z nich zrezygnować. Warto jednak wiedzieć, że nie trzeba zupełnie eliminować ich ze swojego jadłospisu, a wystarczy zamienić cukier w nich występujący na naturalny słodzik jakim jest sorbitol.

Sorbitol – to warto wiedzieć

sorbitol sprzedażPo pierwsze, należy zacząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest sorbitol sprzedaż. Otóż wyżej wymieniony to naturalny słodzik, który występuje w niektórych owocach. Co ważne, pomimo tego, że nadaje on słodki smak napojom oraz deserom, do których się go dodaje, nie jest tak kaloryczny jak biały cukier. Ponadto, w przeciwieństwie do innych słodzików, sorbitol nie posiada gorzkawego smaku. Nie wykazuje też szkodliwego działania na uzębienie, czyli nie przyczynia się do powstawania próchnicy. Należy pamiętać jednak o tym, że tego typu słodzik spożywany w nadmiernych ilościach może powodować wzdęcia oraz wywoływać efekt przeczyszczający. Ze względu na jego obniżoną kaloryczność może być stosowany przez osoby przestrzegające diety oraz tych, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Jego występowanie odnotowywane jest także w niektórych kosmetykach, a to dlatego, że ma działanie nawilżające, a także wpływa na strukturę kosmetyku.

Podsumowując – sorbitol to jeden z tych produktów spożywczych, które niewątpliwie powinny znaleźć się w menu osób dbających o zdrowie. Świetnie sprawdza się jako dodatek do deserów oraz rozmaitych napojów. Warto pamiętać jednak o tym, aby nie przekraczać zalecanej, dziennej dawki do spożycia, gdyż może przyczynić się to do występowania rewolucji żołądkowych.

Komentarze są wyłączone.