Czym są filtry kieszeniowe?

Czym są filtry kieszeniowe?

Filtry kieszeniowe przeznaczone są do pierwszego stopnia ochrony i zabezpieczania powietrza w znajdujących się w budynkach systemach wentylacji, czy ogrzewania. Instalacje filtrów muszą znajdować się w każdym biurze, gdyż pracodawca zobligowany jest do zapewnienia odpowiednich warunków do pracy swoim pracownikom.

Oczyszczanie powietrza filtrami

filtry kieszeniowe do biuraNa rynku istnieje kilka rodzajów filtrów kieszeniowych – spośród najpopularniejszych wyróżniamy filtr FS, FG oraz ich odmiany FVS-F5 i F6. Dopasowanie rodzaju filtra do aktualnej instalacji elektrycznej, czy klimatyzowanej w biurze jest bardzo ważne, aby zapewnić skuteczną ochronę zdrowia i życia pracownika, który znajduje się w budynku. Filtry kieszeniowe do biura instalowane są i montowane przez specjalistyczne firmy, które posiadają odpowiednie doświadczenie w wykonywaniu tego rodzaju działań. Odpowiednio wybrany filtr pozwala skutecznie chronić i czyścić zarówno powietrze z zainstalowanych urządzeń do klimatyzacji, jak i instalacji grzewczych. Renomowane firmy na rynku produkują tylko i wyłącznie najlepszej jakości filtry oczyszczające, które wykorzystywane są w dużych firmach i zakładach produkcyjnych, jak i mniejszych firmach rodzinnych. Filtry kieszeniowe uważane są za pierwszy stopień oczyszczania, na który pracodawca może się zdecydować. Odfiltrowanie pyłów i substancji z zewnątrz zapewnia doskonałe warunki pracy wszystkim pracownikom, którzy znajdują się w budynku.

Wiele firm wychodzi ponad pierwszy stopień oczyszczania i decyduje się na bardziej złożone instalacje, które jeszcze bardziej efektywnie pozwalają na zapewnienie ochrony. Skuteczne systemy wentylacyjne, które pozwalają na filtrowanie pyłów z zewnątrz powinny znajdować się we wszystkich miejscach pracy i być okresowo sprawdzane.

Komentarze są wyłączone.