Czym są kołki rozporowe

Czym są kołki rozporowe

Z kołkami rozporowymi spotykamy się właściwie każdego dnia. Z ich pomocą możliwe jest wykonanie większości prac montażowych. Wykorzystywane są zarówno w branży budowlanej jak i wykończeniowej, a także remontowej. Są one jednym z najpopularniejszych elementów łączeniowych o szerokim zakresie zastosowań.

Wybór najlepszego producenta kołków rozporowych

kołki rozporowe fischerRynek oferuje nam mnóstwo możliwości jeżeli chodzi o kołki rozporowe. Ich wybór powinien być jednak w pełni uzależniony od powierzchni oraz materiału z którego została ona wykonana, w której kołek zostanie osadzony.  Stosowane w materiałach pełnych takich jak beton, materiałach pustych jak płyta regipsowa czy w styropianie kołki rozporowe różnią się między sobą. W materiałach pełnych najlepiej sprawdzą się kołki szybkiego montażu bądź wkręcane. Z kolei w przypadku styropianu najlepiej wybrać kołki dedykowane do właśnie takiej powierzchni. Dzięki budowie kołków rozporowych ich montaż przebiega niezwykle sprawnie oraz szybko, bez względu na to na jaki rodzaj tych elementów się zdecydujemy. Na rynku mamy wielu producentów tego typu akcesorium, jednak na szczególną uwagę zasługują kołki rozporowe fischer, które idealnie sprawdzają się do różnych typów powierzchni. Producent oferuje kołki zarówno do podłoża pełnego jak i z pustką czy też do podłoża budowlanego. Idealnie sprawdzają się w przypadku montażu oświetlenia, różnego typu uchwytów bądź też lekkich szafek. Wiele z dostępnych wariantów posiada formowane krawędzie, które chronią kołek przed osuwaniem się do wierconego otworu.

Kołki rozporowe występują w wielu wymiarach, co sprawia, że są one elementami niezwykle uniwersalnymi, pozwalającymi na montaż zarówno lżejszych elementów jak i znacznie cięższych. Warianty posiadające większą głębokość kotwienia sprawdzają się idealnie do mocowania w ścianach wykonanych z pustaków, gazobetonie oraz w tynku.

Komentarze są wyłączone.