Czym są walizki kabinowe?

Czym są walizki kabinowe?

 

Ostatnimi czasu bardzo popularne stały się tak zwane walizki kabinowe, potocznie nazywanych kabinówkami. Są to niewielkich rozmiarów torby, w które z łatwością zapakujemy bagaż podręczny. Ich nazwa pochodzi stąd, iż możemy je po prostu zabrać ze sobą do samolotu. Czasami taka walizka starczy nam na niewielki bagaż, przez co nie musimy płacić za tę walizkę, która idzie do specjalnego luku bagażowego, a ceny są niemałe. 

Więcej o walizkach kabinowych

walizki kabinowe 55x40x20Najczęściej spotykanym modelem są walizki kabinowe 55x40x20. Wydają się one być stosunkowo małe, jednak z powodzeniem zmieścimy tam wszystkie niezbędne, podstawowe rzeczy. Tego rodzaju rozwiązanie, czyli zapakowanie niezbędnych rzeczy do kabinówki, może się okazać bardzo istotne w przypadku zgubienia bagażu. Jeśli będziemy mieć klucze, dokumenty, ubranie na zmianę i portfel w bagażu podręcznym, spokojnie przeczekamy moment do czasu odnalezienia się bagażu, lub w skrajnych przypadkach, do powrotu do domu. Jeśli wybierzemy walizki kabinowe, będziemy mieć pewność, że ich wymiar będzie zgodny z regułami panującymi na każdym lotnisku. Często posiadając inną torbę, musimy zapoznawać się z wymogami i mierzyć ją przed odlotem. Problem pojawia się w momencie, gdy bagaż podręczny okaże się zbyt duży. Z walizką kabinową taki problem na pewno się nie pojawi. Do tego, są one bardzo poręczne i łatwe w transportowaniu.

W ofertach sklepów znajdziemy najróżniejsze walizki kabinowe, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania estetyczne. Poza tym, zawsze możemy wybrać zestaw walizek, czy dwie takie same typy walizek. Jedna, większa, stanowiąca nasz główny bagaż, a druga, kabinowa, będąca naszym bagażem podróżnym. Tego rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim u tych, którzy przywiązują dużą wagę do tego typu szczegółów.

 

Komentarze są wyłączone.