Dębowy stół kuchenny

Dębowy stół kuchenny

Nie w każdym domu czy mieszkaniu jadalnia jest osobnym pokojem. Często w kuchni wydziela się po prostu aneks jadalny, a w nowocześnie urządzonych mieszkaniach kuchnia jest połączona z salonem, a stół i krzesła stanowią łącznik pomiędzy tymi dwiema częściami pomieszczenia. Bez względu na konkretne rozwiązanie, należy wybrać odpowiedni stół do naszej jadalni.

Solidne meble z dębu do kuchni

dębowe stoły z krzesłami do kuchniStół przy którym jemy jest narażony na liczne uszkodzenia – od rozlanych płynów zaczynając, a kończąc na uderzeniu np. nożem czy gdy jakieś naczynia wypadną nam z rąk. Ponieważ przy wspólnym stole spędzamy dużo czasu, warto zainwestować w taki, który bez większego uszczerbku przetrwa podobne przygody. Najlepszym wyborem może okazać się stół z twardego drewna, takiego jak na przykład dąb. Jest to jeden z najtwardszych gatunków spotykanych w naszym klimacie. Poza solidnością i twardością odznacza się ładnym usłojeniem, które można podkreślić np. poprzez olejowanie. Taki stół zniesie bez trudu różne przygody, z pewnością przetrwa także przeprowadzkę. Do stołu warto dobrać pasującego do niego krzesła. Powinny być odpowiednio wygodne, z dobrym oparciem, i tak jak sam stół, solidne. Dębowe stoły z krzesłami do kuchni można znaleźć w stacjonarnych sklepach meblowych oraz w internecie. Poza trwałością, taki zestaw mebli cechuje klasyczny, ponadczasowy wygląd – bez problemu możemy wpasować je w różne koncepcje aranżacji wnętrz w naszym domu oraz mieszkaniu.

Wybierając stół do kuchni szukajmy takiego, który można rozłożyć, a więc szybko dopasujemy go do liczby gości, a na co dzień nie będzie zajmować zbyt wiele cennego miejsca w kuchni. Jeśli w domu są dzieci, nie zapomnijmy zwrócić uwagi na takie detale jak na przykład zaokrąglone narożniki, które są o wiele bezpieczniejsze dla najmłodszych niż ostre krawędzie.

Komentarze są wyłączone.