Dlaczego warto kupić psu gryzak?

Dlaczego warto kupić psu gryzak?

 

Każdy posiadacz psa doskonale wie, jak te nie tylko za czasów szczenięcych, ale również w okresie dorosłym lubią się bawić zwłaszcza gryząc jakieś rzeczy. Psy gryzą wszystko, co da się pogryźć dlatego warto się zabezpieczyć przed zniszczeniem naszych rzeczy kupując im odpowiednie gryzaki dostosowane oczywiście do wieku.

Odpowiedni gryzak dla psa

gryzaki dla psaPsy uwielbiają gryźć wszystko, co napotkają zwłaszcza w okresie szczenięcym. Począwszy od podgryzania naszych dłoni, poprzez gryzienie kapci i butów, a skończywszy na meblach i innych przedmiotach, jakie znają się w zasięgu ich pyska. W młodym wieku psy mają duża potrzebę gryzienia przez wzgląd na rosnące zęby z kolei w wieku dorosłym pies ma tendencję do takiego zachowania, kiedy jest w domu sam przez dłuższy czas na przykład, gdy my jesteśmy w pracy. Psy gryzą też z nudów, jednak bez względu na to, jaki jest tego powód warto odwrócić ich uwagę od naszych rzeczy odpowiednimi zabawkami, jakimi są oczywiście wytrzymałe gryzaki dla psa dzięki którym pies straci zainteresowanie innymi przedmiotami. Psy znacznie bardziej wolą gryźć takie zabawki bowiem własnie do tego celu zostały stworzone, a zatem psiak czuje większą „satysfakcję” z zajęcia się nimi, aniżeli naszymi butami, bądź meblami. Tego typu zabawki są najlepszą metodą, aby oduczyć psa gryzienia rzeczy, których nie powinien zwłaszcza, że mogą być dla niego po prostu szkodliwe.

Nie zapominajmy jednak, aby podczas kupowania takich zabawek dostosować ich wielkość oraz twardość do wieku naszego psa. Gryzaki przeznaczone dla psów dorosłych mogą nie sprawić tak dużej frajdy szczeniakom ponieważ są zbyt twarde i na odwrót. Psy dorosłe szybko zniszczą gryzak przeznaczony dla szczeniaka, który jest znacznie bardziej miękki. Gryzaki najlepiej jest kupować w internecie z prostego powodu – jest ich tam po prostu znacznie większy wybór. 

 

Komentarze są wyłączone.