Działanie klimakonwektora w domu i biurze

Działanie klimakonwektora w domu i biurze

 

Coraz częściej mamy w swoich planach zamontowanie w domach czy biurach urządzeń klimatyzujących. Dzięki nim możliwe jest utrzymywanie chłodnej temperatury w lecie lub ogrzewanie pomieszczeń w chłodne pory roku. Jednym z produktów, jakie możemy wybrać jest tak zwany klimakonwektor. Jak działa to urządzenie i czym charakteryzuje się jego praca w różnych warunkach?

Klimakonwektor utrzymujący temperaturę w pomieszczeniu

klimakonwektor kanałowyTo urządzenie bardzo wszechstronne oraz mogące spełniać różne zadania. Klimakonwektor kanałowy może służyć zarówno jako grzejnik lub tez być bardzo dobrym urządzeniem chłodzącym rozgrzane jak i duszne pomieszczenia w miesiącach letnich. Sercem każdego takiego urządzenia jest turbina, która jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Bardzo dużym udogodnieniem podczas jego obsługi są cyfrowe panele sterowania. Dzięki nim widzimy na ekranie wszystkie dane, potrzebne nam do oceny pracy urządzenia. Klimakonwektor jednak w dużej mierze różni się od tradycyjnej klimatyzacji. Podstawową różnicą w funkcjonowaniu tego typu urządzeń jest obecność wody. Klimakonwektor skrapla wodę, co powoduje schładzanie powietrza na zupełnie innej zasadzie niż w tradycyjnej klimatyzacji. Tego rodzaju urządzenia mogą przybierać różne formy. Spotkamy  klimakonwektory ścienne, podłogowe czy sufitowe. Różne wersje tych urządzeń mogą pracować dzięki zamontowanym wentylatorom, a także działać z pomocą zjawiska indukcji.

Klimakonwektory indukcyjne są drugim najbardziej popularnym typem tych urządzeń. Różnią się one także od siebie liczbą wymienników, które mogą pracować jako nagrzewnice lub też chłodnice. Klimakonwektor jest idealnym urządzeniem dla hoteli, czy miejsc publicznych, gdzie może on być z powodzeniem zamontowany w podłodze.

Więcej o zastosowaniu klimakonwektorów na: https://www.jaga.com.pl/

 

 

Komentarze są wyłączone.