Fakty i mity o poręczach nierdzewnych

Fakty i mity o poręczach nierdzewnych

Coraz większy trend, ku wykańczaniu wnętrz w modernistycznym stylu sprawia, że coraz częściej decydujemy się na elementy ze stali nierdzewnej. Przed ich zakupem, należy rozwiać jednak parę wątpliwości.

Balustrady – podstawowe informacje

1. Czy balustrady ze stali nierdzewnej e są odporne na rdzę?
Tak. Balustrady z zabezpieczonymi antykorozyjnie spawami i wykonane z wysokiej jakości stali, są odporne na działanie wilgoci, czyli tym samym korozję.
balustrady ze stali nierdzewnej
2. Czy balustrady stalowe nadają się do samodzielnego montażu i naprawy?
W teorii, możemy sami montować poręcze ze stali nierdzewnej, w sklepach możemy znaleźć całą gamę potrzebnych elementów i materiałów. Warto jednak zastanowić się, czy zamontowane przez nas balustrady będą w pełni bezpieczne i wytrzymałe. Jeżeli mamy wątpliwości co do naszych umiejętności w tym zakresie, a szczególnie, jeżeli montaż będzie potrzebny w domu w którym znajdują się małe dzieci, lub osoby starsze, może warto zastanowić się, nad przekazaniem montażu fachowcom, którzy specjalizują się w montażu tego rodzaju elementów. Jeżeli chodzi o naprawę poręczy, łatwo jest usunąć drobne rysy czy uszkodzenia z balustrady ze stali nierdzewnej matowej. W przypadku polerowanej, może okazać się niezbędna pomoc fachowca. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że stal nierdzewna jest bardzo wytrzymała i rzadko kiedy zdarzają się jej uszkodzenia.
3.Czy balustrady nierdzewne nadają się do łączenia z innymi materiałami?
Oczywiście, łącząc stal nierdzewną z drewnem, lub szkłem, możemy uzyskać bardzo efektowne i eleganckie kombinacje.

Komentarze są wyłączone.