Filtry workowe i instrukcja męża

Filtry workowe i instrukcja męża

 

Mój mąż prowadzi firmę produkującą specjalistyczne urządzenia, o których nie mam zielonego pojęcia. Często próbuje mi on wytłumaczyć poszczególne elementy, ich budowę i właściwości. Tak samo było ostatnio z filtrami workowymi. Starał mi się wytłumaczyć jak najlepiej w jaki sposób się je montuje.

Filtry workowe w konstrukcji maszyn

solidne filtry workoweMój mąż starał mi się wytłumaczyć bardzo dokładnie jakie funkcje posiadają filtry workowe. Mówił coś o tym, że mogą one być nawet przeciwwybuchowe! Absolutnie nic z tego wszystkiego nie rozumiałam, bo filtr jest kojarzony przeze mnie tylko i wyłącznie z odkurzaczem i jest on umieszczany w miejscu, gdzie następuje zasysanie sprężonego powietrza. Czy solidne firmy workowe, które sprzedaje mój mąż maja podobne właściwości? Otóż tak! Mają one za zadanie odseparować niepotrzebne pyły od otoczenia. Umieszcza się je w specjalnych obudowach. Ogólnie te maszyny mają odpowiednią do tego komorę filtracyjną, która jest odseparowana filtrem komorą oczyszczonego powietrza. Można je stosować w wielu maszynach. Usłyszałam, że nawet w lakiernictwie. Oczywiście solidne filtry workowe są połączone ze specjalnymi zaworami a także rurami, w których przepływa sprężone powietrze. Tyle wiem na ten temat. Są to podstawowe wiadomości, ale jeśli ja je miałabym sprzedawać, to nie wiem czy bym potrafiła tak jak mój mąż dokładnie omówić całą specyfikacje techniczną. Podejrzewam, że musiałabym posiąść o wiele większą wiedzę na ten temat. Ja wiem, że mój mąż oczekuje tego, żebyśmy razem prowadzili jego działalność gospodarcza, ale ja nie chce rezygnować z mojej pracy.

Cieszę się, że mąż sobie radzi sam produkując i sprzedając filtry workowe. Dla mnie jednak ten cały sprzęt to czarna magia. Mimo to zawsze chętnie dowiem się wielu ciekawych rzeczy. Mój małżonek jest naprawdę wielkim specjalista w tym zakresie.

 

Komentarze są wyłączone.