Firmowy coaching zespołowy dla dzisiejszego pracownika

Firmowy coaching zespołowy dla dzisiejszego pracownika

 

Pracodawcy dbają obecnie o swoich pracowników zupełnie inaczej niż dwa pokolenia wstecz. Zapewniają solidne warunki pracy, benefity, organizują imprezy integracyjne, naukę języków obcych. Inwestują w swoich ludzi, chcąc rozwijać swoje interesy.

Firmowy coaching – co to takiego?

firmowy coaching zespołowyPrywatna opieka medyczna czy lekcje języka angielskiego nie są już rzadkością. Wszystkie większe firmy zapewniają w standardzie takie dodatki. Ubezpieczenia grupowe, karty na zajęcia sportowe – często pracownicy mogą wybrać, z czego chcieliby skorzystać. Ostatnio na rynku pojawił się także wydajny coaching zespołowy. Są to spotkania pracowników z coachem celem osiągnięcia pewnych celów. Motywacja do pracy, nauka nawiązywania relacji, radzenie sobie ze stresem. Doświadczony coach poprowadzi zajęcia z pracownikami na te i wiele innych tematów. Zależy, na czym zależy pracodawcy. Może skorzystać z pomocy coacha na przykład w zespole, w którym posiada kilku indywidualnie świetnych pracowników, którzy jednak mają problem, aby zgrać swoją pracę. Pracodawcy zależy na każdej z tych osób, ale jednak ich praca wspólna jest nie do przyjęcia. Wtedy można posiłkować się umówieniem takiej grupy osób z coachem. Coach uczy, jak radzić sobie z różnego rodzaju relacjami i emocjami, jakie spotykają nas w pracy. Atmosfera w korporacjach bywa napięta, często pracuje się pod presją czasu. Aby zmniejszyć negatywne oddziaływanie tych zjawisk, możemy wskazać ludziom, jak sobie z tym radzić.

Myślę, że każdy, kto miał okazję brać udział w coachingu w swojej firmie, powinien bardzo docenić ten gest ze strony swojego pracodawcy. Oznacza to, że stara się on inwestować w swoich ludzi, zamiast wymieniać ich na nowych, gdy tylko coś zaczyna zgrzytać w zespołach. Próbuje zbudować silną drużynę, która będzie grała do jednej bramki.

 

Komentarze są wyłączone.