Folie do oklejania mebli

Folie do oklejania mebli

 

Wystrój naszego domu stanowi bardzo ważny element naszego życia. Wbrew pozorom to on w dużym stopniu oddziałuje na nasze samopoczucie, tak więc może nas zdołować lub każdego dnia dodawać dużo energii do działania. Co jednak kiedy nie mamy pieniędzy na remont mieszkania, a chcielibyśmy coś w nim zmienić, tak aby dopasować wystrój do naszego charakteru?

Okleiny imitujące drewno

folie drewnopodobneZ pomocą w takich sytuacjach przychodzą folie drewnopodobne, którymi możemy okleić stare meble. Zakamufluje ona liczne zniszczenia oraz niezbyt przyjazny kolor. Jeśli wszystkie meble w naszym mieszkaniu są innego koloru, dzięki takiemu produktowi możemy nadać im jednolitości. Młodzi ludzie wprowadzając się do swojego pierwszego w życiu mieszkania nie mają zbyt wiele pieniędzy na wyposażenie. Mogą w takim wypadku udać się na wyprzedaże meblowe czy garażowe i znaleźć sprawne meble o odpowiedniej wielkości. Nie musimy w takim przypadku martwić się kolorem, gdyż śmiało po powrocie do domu możemy okleić je folią. Jest to zdecydowane bardzo ekonomiczne i praktyczne zastosowanie. Nadawanie drugiego życia przedmiotom zdecydowanie przyczyni się do poczucia, że nie tylko mamy dobrze urządzony dom, ale również w jakiś sposób pomagamy środowisku. Okleiny drewnopodobne są bardzo łatwe w montażu, gdyż jedna ze stron pokryta jest warstwą samoprzylepną, wystarczy więc jedynie odpowiednio dopasować ją do oklejanej powierzchni. Folie z reguły są wodoodporne, co sprawia, że możemy z nich korzystać przez długie, lata, a zabrudzenia pojawiające się na nich bez problemu możemy wyczyścić.

Nadawanie drugiego życia przedmiotom codziennego użytku stało się w ostatnich latach bardzo popularne, ze względu na stałe przypominanie o zagrożeniu przed którym stoi nasze środowisko. Folie drewnopodobne nie stanowią więc tylko efektu wizualnego, ale również mogą stanowić element ideologiczny. 

 

Komentarze są wyłączone.