Folie PPF i ich nakładanie raklą

Folie PPF i ich nakładanie raklą

Zmiana koloru w aucie lub zapewnienie karoserii dodatkowej ochrony przed różnymi niekorzystnymi czynnikami wcale nie musi się wiązać z koniecznością lakierowania. Istnieją inne skuteczne metody poprawy estetyki auta oraz ochrony przed odpryskami, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Jedną z nich jest zastosowanie specjalnej folii PPF.

Właściwości rakli do folii PPF

rakla do folii ppfWspomniana wyżej folia PPF nadaje się do skutecznego oklejania karoserii pojazdu. Dostępne są różne kolory takich materiałów, a także wersje bezbarwne, dzięki którym auto nabiera połysku. Aby folia taka spełniała swoje zadania w sposób optymalny, konieczne jest jej bardzo dokładna aplikacja na każdym centymetrze powierzchni pojazdu. Do takich czynności najlepiej nadaje się specjalna rakla do folii PPF. Przy pomocy tego prostego narzędzia można zapewnić właściwy docisk folii na całej powierzchni oklejanego elementu. Po użyciu rakli, folia będzie idealnie przylegała do podstawowej warstwy lakieru, bez żadnych niedoklejonych fragmentów, zanieczyszczeń czy też pęcherzyków powietrza. Miękkie rakle pozwalają na bezproblemowe nakładanie folii na różne nieregularne powierzchnie oraz na jej aplikację w trudno dostępnych miejscach. Twarde rakle przydają się z kolei w końcowym procesie aplikacji folii, ponieważ ostatecznie dociskają ją do powierzchni pojazdu i usuwają spod niej ewentualne powietrze czy też wodę sprawiając, że całość przylega do auta w sposób idealny.

Rakle są małymi, ale bardzo praktycznymi przedmiotami wykorzystywanymi przez profesjonalnych aplikatorów folii PPF. Są one wykonywane z materiałów, które nie tylko zapewniają skuteczne przyczepianie folii do pojazdu, ale również gwarantują odporność na uszkodzenia czy też zużycie. Wybór rakli na polskim rynku jest bardzo szeroki, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Komentarze są wyłączone.