Fraki do jazdy konnej

Fraki do jazdy konnej

 

Jazda konna nie jest popularnym sportem. Można powiedzieć, że ten sport zarezerwowany jest tylko dla nielicznych. Dla zwykłego zjadacza chleba taki sport jest raczej niedostępne, choć w niektórych kręgach społecznych konno jeżdżą wszyscy. Jazda konna jest dość eleganckim sportem, więc aby go uprawiać musimy posiadać specjalny strój.

Eleganckie fraki dla jeźdźców

frak jeździeckiJeżdżąc konno musimy się odpowiednio ubrać. Musi to być strój, który będzie dla nas wygodny, nie będzie ograniczać naszych ruchów, a także będzie zapewniać nam bezpieczeństwo podczas jazdy. Strój do jazdy konnej składa się minimum z pięciu elementów. Zaczynając od dołu, to pierwszym elementem takiego stroju są buty. Buty muszą być wygodne i dobrze dopasowane do naszej stopy. Najlepiej jak takie obuwie posiada wyższą cholewkę, która usztywni nasz staw skokowy, co zminimalizuje ryzyko skręcenia kostki. Kolejnym elementem są spodnie, które muszą dokładnie przylegać do naszych nóg, ale nie mogą w żaden sposób nas ograniczać. W spodniach jeździeckich powinniśmy mieć możliwość wykonywania wszystkich ruchów nogami. Kolejnym elementem jest najmodniejszy frak jeździecki, który także powinien być dobrze dopasowany. W taki fraku wyglądamy bardzo elegancko podczas jazdy. Dwoma ostatnimi elementami ubioru jeźdźca jest kask i rękawiczki. O ile rękawiczki nie są niezbędne, to kask musimy mieć zawsze. Czasami zdarza się, że spadniemy z takiego konia, a w takim przypadku tylko kask będzie mógł ochronić naszą głowę.

Wszystkie elementy stroju możemy zamówić przez internet, możemy także wybrać się do stacjonarnego sklepu dla jeźdźców konnych, gdzie znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne do jazdy konnej. Ceny poszczególnych elementów takiego stroju są bardzo różne, możemy kupić frak za dwieście złotych lub za dwa tysiące.

 

Komentarze są wyłączone.