Francuski we Francji czy kurs w kraju?

Francuski we Francji czy kurs w kraju?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że w nauce języka ogromne znaczenie ma nie wkuwanie słówek i reguł gramatycznych, a nauka praktycznego wykorzystania wiedzy. Szczególny nacisk kładzie się na jej zastosowanie w codziennych rozmowach i płynność mówienia, a także na lepsze poznanie kultury, która dany język wytworzyła.

Francuski we Francji to popularny wyjazd

francuski we francjiW oczywisty sposób kurs nauki języka w kraju nie spełnia podstawowych wymagań szybkiej i skutecznej nauki, nawet jeśli prowadzi go native speaker. Kursanci muszą zostać otoczeni nowym językiem i poznawać go w sytuacjach codziennych, natomiast zwykła klasa temu nie sprzyja. Dopiero obozy językowe i samodzielne wyjazdy językowe gwarantują właściwy poziom immersji. W przypadku dowolnego języka celem wyjazdu jest zwykle jedno z największych miast w tej części świata – na przykład Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych, Londyn w Anglii lub też Berlin w Niemczech i Wiedeń w Austrii. Popularną destynacją jest także francuski we Francji, na przykład w Paryżu, jednak ze względu na rosnące zainteresowanie tematem, obozy językowe organizowane są w coraz większej liczbie krajów. Dobry obóz językowy pozwala na odpowiedni poziom „zanurzenia” w nowym języku i poznanie go od najważniejszej strony. Warto wybrać ten, który gwarantuje maksimum interakcji z okolicznymi mieszkańcami i zmusza do nauki języka, aby można było się z nimi porozumieć.Dzięki takiemu wyjazdowi każdy może w znacznym stopniu poprawić swoją znajomość języka i kultury obcego kraju.

To też sposób na zawarcie nowych znajomości i przełamanie niechęci lub niepewności związanej z aktywnym korzystaniem z nowego języka. Gdy już raz się zacznie, kolejne będą znacznie łatwiejsze. 

Źródłem informacji była witryna
http://www.lingwista.com.pl/page_kursy-francuskiego-we-francji.html

Komentarze są wyłączone.