Gry planszowe dla całej rodziny

Gry planszowe dla całej rodziny

Popularne gry planszowe, które pamiętamy z dzieciństwa, to warcaby, szachy czy chińczyk. Jeśli mamy w rodzinie historyków lub pasjonatów obcych kultur, to możemy też kojarzyć bardzo stare gry takie jak mankala, henfatafl czy chińskie go. Obecnie rynek gier planszowych jest nieco większy niż kiedyś, bogatszy, i można znaleźć gry planszowe dla każdego.

Gra planszowa dla małych i dużych

gry planszowe krakówPrzy współczesnym ogromnym wyborze gier i nieustannie pojawiających się nowych tytułach i dodatkach stosunkowo łatwo jest wybrać grę dla osoby w dowolnym wieku, z dowolnym poziomem trudności i na każdą okazję. Coś dla siebie znajdą fani strategii, rpg i historii. Możemy celować w gry osadzone w settingu fantasy, sf czy apokalipsy zombie albo coś bajkowego, w sam raz dla dzieci. Znajdą się zarówno całkowicie oryginalne pomysły, jak i gry bazujące tematyką na fabule książek. Jeśli chodzi o sam czas rozgrywki, to tutaj również wybór jest naprawdę duży. Możemy wybierać wśród tytułów, które zajmą nam piętnaście minut, idealnych na imprezę lub granie z dziećmi, jak i takich, których ukończenie zajmuje co najmniej kilka godzin. I są to godziny poświęcone na starannie planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika i liczenie, jaki ruch najbardziej się nam będzie opłacał. Nowych planszówek możemy szukać w sieci oraz w sklepach stacjonarnych: gry planszowe Kraków i inne miasta oferują w wielu miejscach, coraz częściej można je kupić już nie tylko w sklepach typowo z grami, ale też w dużych marketach. Ceny są zróżnicowane i wahają się od kilkunastu złotych do kilkuset.

Wysoka cena za grę może się wydawać przesadą, jednak warto brać pod uwagę zawartość pudełka (nawet kilkaset elementów) oraz ilość godzin rozrywki, jaką nam ona zapewni. Gry planszowe świetnie sprawdzają się na imprezach, towarzyskich posiadówkach wieczorem czy też jako sposób na spędzanie wolnego czasu z naszymi dziećmi.

Komentarze są wyłączone.