Jak bezpiecznie rozmawiać przez telefon w samochodzie?

Jak bezpiecznie rozmawiać przez telefon w samochodzie?

Praktycznie każdy z nas jeździ samochodem. Jest to jeden z wygodniejszych środków transportu, może mniej ekologiczny, ale bardzo wygodny. Tym bardziej jeżeli po drodze odbiera się dzieci z przedszkola czy ze szkoły. Czasem zdarzy się, że podczas jazdy ktoś do nas zadzwoni i zmuszeni jesteśmy odebrać połączenie. 

Jakiego uchwytu samochodowego najlepiej użyć do telefonu?

uchwyt samochodowy magnetycznyJednym z wygodniejszych dla mnie to telefonu jest uchwyt samochodowy magnetyczny. Umieszcza się go kratce wentylacyjnej i magnes dodatkowo przykleja się na telefonie. Przez co możemy umieścić tam telefon i swobodnie rozmawiać bez odrywania rąk z kierownicy i trzymania telefonu. Taki uchwyt przyda się nie tylko do rozmów telefonicznych, ale także gdy jedziemy w nowe miejsce i prowadzi nas nawigacja. Plusem takiego uchwytu jest to, że nie zawiesza się go na oknie przednim, tylko przy wentylacji. W momencie kiedy miałam dodatkowy uchwyt wieszany na przednim oknie miałam wrażenie ograniczonego pola widzenia i bardzo niekomfortowo i wręcz niebezpiecznie się z tym czułam. Odkąd korzystam z magnetycznego uchwytu samochodowego jazda autem jest znacznie przyjemniejsza. W wielu sklepach można znaleźć uchwyty wieszane na okno, ciężej znaleźć jest takie magnetyczne. Na szczęście innym kierowcom zaczęło się sprawdzać takie rozwiązanie i coraz więcej sklepów zaczyna sprowadzać je i wprowadzać do swojego asortymentu. Plusem takich uchwytów jest ich cena, która nie jest zbytnio wygórowana.

Korzystanie z magnetycznego uchwytu w samochodzie podczas zarówno krótkich jak i długich tras jest bardzo wygodne i znacznie bezpieczniejsze niż ze standardowych zakładanych na przednie okno samochodu. Sprawdzą się zarówno dla osób, które często prowadzą auto, a także dla niedzielnych kierowców. 

Komentarze są wyłączone.