Jak chronić zwierzę przed pchałmi?

Jak chronić zwierzę przed pchałmi?

Od ponad dekady bardzo zmieniło się podejście do zwierząt domowych. Aktualnie zarówno koty jak i psy są traktowane jak członkowie rodziny. Zwierzęta te mają zapewnione jak najlepsze warunki i w razie gdy jest to konieczne otrzymują odpowiednią opiekę weterynaryjną.

Pchły – pasożyty atakujące zwierzęta

ochrona przeciw pchłom dla psa i kotaNasze zwierzęta domowe cieszą się coraz dłuższym życiem. Na wydłużenie ich życia z pewnością ma wpływ kilka czynników. Trzy, jakie możemy wymienić to przede wszystkim odpowiednia zbilansowana dieta, dobre warunki bytowe (nasze zwierzęta nie mieszkają na zewnątrz) oraz stała opieka weterynaryjna. Zwierzęta zatem nie są puszczane samopas, właściciele wiedzą co robią w danej chwili i na bieżąco monitorują ich stan zdrowia. Jest to niezwykle ważne, gdyż zwierzę nie jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Szczególnie ważna jest ochrona przed różnego rodzaju chorobami pasożytniczymi. Bardzo groźne dla zdrowia są, chociażby pchły. Dorosłe osobniki, które żywią się krwią mogą doprowadzić do powstania anemii. Gdy zaatakowane zostaną szczenięta i kocięta może dojść do opóźnienia rozwoju lub charłactwa. Jaja pcheł są niewidoczne gołym okiem. Człowiek widzi jedynie dorosłe osobniki. Niezwykle ważna jest ochrona przeciw pchłom dla psa i kota, gdyż pasożyty są nosicielami groźnych chorób takich jak alergiczne pchle zapalenie skóry, tasiemczyce czy chorobę kociego pazura. Wszystkie te choroby mogą poważnie wpłynąć na jakość życia zwierzęcia i jego stan zdrowia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i niezwłoczne reagowanie, gdy zobaczymy pchły u naszych podopiecznych.

Środki na walkę z pchłami nie są drogie i mamy do nich łatwy dostęp. Możemy skorzystać z obroży, kropli, areozolu czy tabletek do rozgryzania. Sposobów walki jest kilka i każda z metod jest skuteczna. Jedynie my decydujemy, która opcja najbardziej nam odpowiada.

Komentarze są wyłączone.