Jak właściwe skonstruować ścianki szczelne?

Jak właściwe skonstruować ścianki szczelne?

Każda praca budowlana, szczególnie ta wykonywana na gruncie potencjalnie niebezpiecznym, może stanowić zagrożenie dla pracowników. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo, a najpopularniejszym są tak zwane ścianki szczelne.

Czy wypożyczenie szalunków jest opłacalne?

wypożyczalnia szalunkówAby odpowiednio zabezpieczyć pac budowy na terenie, który ma tendencję do osuwania, warto wykonać tak zwane deskowanie. Jest to specjalne rusztowanie, wykonane z różnych materiałów, które ma za zadanie chronić wewnętrzne ściany wykopu przed osunięciem. Cena takiej konstrukcji zależy od sposobu montażu tego rusztowania, rodzaju użytych materiałów i wielu innych rzeczy. Dobrym sposobem jest skorzystanie z gotowych konstrukcji tego typu, zamiast stawianie nowej – jest to możliwe dzięki firmom umożliwiającym wypożyczenie szalunku. Wypożyczalnia szalunków często nie tylko udostępnia materiały niezbędne do postawienia takiego rusztowania, ale może również je za nas wykonać, co jest gwarancją dobrze postawionego szalunku. Trzeb bowiem podkreślić, że jedynie odpowiednie skonstruowany szalunek jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom na placu budowy. Wynajem ścianek szczelnych pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze które musielibyśmy przeznaczyć na zakup nowego szalunku, ale także sporo miejsca, które jest konieczne do właściwego przechowywania rozmontowanej konstrukcji. Wynajem ścianek szczelnych jest szczególnie rekomendowane tym firmom, które sporadycznie wykonują prace poniżej poziomu gruntu.

Ścianki szczelne to najlepszy i jednocześnie najtańszy sposób na zabezpieczenie placu budowy na terenie potencjalnie niebezpiecznym. W przypadku, gdy prace w trudnych warunkach wykonujemy sporadycznie, dobrym pomysłem jest wynajęcie ścianek szczelnych.

Komentarze są wyłączone.