Jaki piec gazowy wybrać dla swojego domostwa

Jaki piec gazowy wybrać dla swojego domostwa

Osoby, które decydują się na montaż ogrzewania gazowego w domu będą musieli zastanowić się nad wyborem kotła. Kocioł gazowy kotłowi nierówny. Istnieje wiele ich rodzajów I każdy jest zupełnie inny, ma swoje wady I zalety.

Kocioł gazowy i jego właściwości

kocioł gazowyPierwszym wyborem, przed jakim stanie właściciel domu będzie wybór pomiędzy kotłem jedno oraz dwufunkcyjnym. Warto pamiętać o tym, że kotły jednofunkcyjne będą służyły tylko I wyłącznie do zasilania instalacji centralnego ogrzewania. Za pośrednictwem kotłów dwufunkcyjnych będziemy mogli na przykład podgrzewać także wodę użytkową. Wybór należy zatem do nas. Jeśli chcemy mieć ciepłą wodę z kotła jednofunkcyjnego to oczywiście także jest to możliwe. Jednak tutaj trzeba będzie dokupić jeszcze podgrzewacz. W sklepach można dostrzec takie właśnie zestawy. Jednak większość osób jednak zawsze I tak sięga po kotły dwufunkcyjne. Są one znacznie mniej skomplikowane. Wiesza się je na ścianie. Jeśli chodzi o ogrzewanie wody to wszystko dzieje się tutaj za pośrednictwem przepływowego podgrzewacza wody.

Ten będzie uruchamiał się tylko I wyłącznie wtedy, kiedy odkręcony zostanie kran z ciepłą wodą. W innym przypadku cały czas będzie wyłączony. Nie potrzeba tutaj żadnego zbiornika na wodę. Dzięki temu zyskujemy miejsce, które możemy zagospodarować w zupełnie inny sposób. Jest to także tanie rozwiązanie, gdyż moc takiego podgrzewacza nie jest za wysoka. Drugim wyborem będzie wybór pomiędzy kotłami zwykłymi I kondensacyjnymi. Ostatnio bardziej popularne są kotły kondensacyjne. Są one bowiem znacznie bardziej ekonomiczne od kotłów zwykłych. Specjaliści także to potwierdzają. Z tej samej ilości energii, kotły kondensacyjne są w stanie wytworzyć znacznie większą ilość energii cieplnej. Wszystko dlatego, że konstrukcja takich kotłów pozwala wykorzystać także ciepło, które powstaje wskutek skraplania się pary wodnej ze spalin.

Kotły zwykłe nie mogą pochwalić się taką umiejętnością. Całe ciepło, które jest tutaj tworzone I które znajduje się w spalinach jest po prostu wydalane przez komin. W kotłach kondensacyjnych ciepło to się wykorzystuje.

Komentarze są wyłączone.