Jaki stojak rowerowy wybrać?

Jaki stojak rowerowy wybrać?

Każdy zapalony rowerzysta z pełna troską dba o swój rower. Zatem wiadomo, że nie użytkując pojazdu, chce by stał on w bezpiecznym miejscu. Z tego względu warto zastanowić się nad kupnem stojaka na rower, dzięki któremu będziemy mogli być pewni, że rower nie zostanie skradziony. 

Stojak rowerowy barierkowy i szeregowy

sprawdzony stojak na roweryNa rynku dostępne mamy dwa najpopularniejsze typy stojaków – barierkowy, przypominający kształtem odwróconą literę U, a także szeregowy. Pierwszy typ stojaków najczęsciej wykonuje się z rur aluminiowych bądź wykonanych ze stali  nierdzewnej. Stojak przytwierdza się do podłoża za pomocą katowników, bądź kotwy montażowej jeżeli syojak posiada stopę montażową. Innym sposobem na trwałe przytwierdzenie stojka do ziemii jest jego zabetonowanie. Sprawdzony stojak na rowery barierkowy jest jednym z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań dla rowerzystów. Pozwala na łatwe zapięcie pojazdu na wysokości ramy za pomocą linki rowerowej. Do jednego stojaka można przypiąć jednocześnie dwa rowery. Z tego typu rozwiązaniem powszechnie można spotkać się na parkingach miejskich, w prakach, przy sklepach czy budynkach firm. Drugim rozwiązaniem są stojaki szeregowe. Różnica pomiędzy jednym a drugim polega na sposobie pospięcia roweru. W stojakach szeregowych, przednie lub tylne koło roweru umieszcza się w stojaku, przypinając je za pomocą linki rowerowej. Tego typu rozwiązanie jest nieco mniej wygodne, a dodatkowo stwarza możliwość wygięcia się szprych w kole roweru.

Jednak stojaki te umożliwiają przechowywnie większej ilości rowerów przy zagospodarowaniu mniejszej ilości miejsca, w związku z czym idealnie sprawdzą się dla osób, nie posiadających wiele przestrzeni by trzymać rowery. Dodatkowo stojaki szeregowe gwarantują większą stabilność i zapobiegają przewracaniu się roweru nawet przy jego szturchnięciu.

Komentarze są wyłączone.