Jakie mamy rodzaje kontenerów na śmieci?

Jakie mamy rodzaje kontenerów na śmieci?

 

Wprowadzona została ustawa, która jasno mówi o tym, że każda gmina obowiązkowo musi podstawiać odpowiedni kontenery na śmieci, gruz oraz inne odpady komunalne. Jednak każdy mieszkaniec może wyrzucić tylko określoną liczbę gruzu czy śmieci i w przypadku gdy przekracza ona wielkość bezpłatnego odbioru, musimy wynająć odpowiedni kontener na własną rękę.

Do czego służą poszczególne kontenery?

wywóz odpadów WrocławNajpowszechniejszym kontenerem najczęściej używanym jest ten, za pomocą którego pozbędziemy się gruzu. Kolejnym kontenerem, który również często jest wykorzystywany jest kontener na odpady zmieszane, czyli takie jak gruz z ziemią lub też dodatkowo jeszcze ze śniegiem. Ostatnimi już kontenerami, które są używane są te przeznaczone na pozostałe odpady przemysłowe i budowlane. Kontenery na śmieci, które najczęściej spotykamy są głównie związane z tym, aby poprawnie segregować odpady. Występują one najczęściej na osiedlach mieszkaniowych pod blokami mieszkańców i każdy kontener na śmieci ma odpowiedni kolor, który oznacza jego przeznaczenie. Firma oferująca wywóz odpadów Wrocław podstawia oraz opróżnia kontenery niebieskie, które przeznaczone są głównie na papier i tekturę, białe, do której wyrzucamy szkło bezbarwne, zielone, które służą do wyrzucania szkła kolorowego, żółte na tworzywa sztuczne oraz wszystkie opakowania wielomateriałowe, oraz kontenery z kolorem brązowym, w których przeznaczeniem jest, aby wrzucać do nich odpady z ogrodu.

Kontenery z odpowiednim przeznaczeniem są bardzo dobrym sposobem na ochronę środowiska, dzięki czemu mieszkańcy sami lepiej dbają o czystość i wpływ śmieci na środowisko. Z kolei niektóre surowce są ponownie wykorzystywane, dzięki czemu oszczędzane są zasoby naturalne, a także wpływa to na oszczędność czasu i pieniędzy.

Kontener od Eko-city

Komentarze są wyłączone.