Jakie taśmy maskujące wybrać?

Jakie taśmy maskujące wybrać?

Podczas różnego typu procesów produkcyjnych, a zwłaszcza tych związanych z lakierowaniem, bardzo ważne jest wytoczenie obszaru, który nie ma zostać poddany lakierowaniu. Pomóc w tym mogą specjalne taśmy które zazwyczaj produkuje się z folii z poliestru lub poliamidu. Takie taśmy są nieodłącznym elementem wyposażenia wielu zakładów produkcyjnych.

Zastosowanie taśm maskujących i ich cena

taśma maskująca cenaAby procesy produkcyjne związane z lakierowaniem czy malowaniem danego elementu przebiegły prawidłowo, koniecznie jest rozgraniczenie obszarów malowanych od tych, które nie mają zostać polakierowane. Zazwyczaj w tym celu stosowana jest taśma maskująca cena której zależy głównie od jej szerokości i  rodzaju folii, z której ją wyprodukowano. Zazwyczaj do produkcji takiej taśmy maskującej wykorzystywane są różnego rodzaju folie, zazwyczaj poliestrowe lub tez poliamidowe. Są one bowiem najlepsze do zamaskowania danego obszaru i ochronienia go przed polakierowaniem. Takie taśmy są zazwyczaj przyklejane za pomocą kleju akrylowego czy też silikonowego i doprasowują się do różnego rodzaju powierzchni, nawet tych mocno nierównych. Co jeszcze ważniejsze, umożliwiają one utworzenie niezwykle prostej linii odcięcia koloru nawet w przypadku zastosowania lakierownia proszkowego. Bardzo ważne jest, aby wykorzystywać jedynie te taśmy maskujące, które są odporne na wysokie temperatury, które są typowe dla środowiska pracy w zakładach produkcyjnych. Bardzo ważne jest również, aby po ich demontażu na danym elemencie nie pozostawały żadne ślady kleju.

Podczas procesów produkcyjnych związanych z lakierowaniem czy też pokrywaniem powłoką ochroną bardzo ważne jest oddzielanie od siebie obszarów które mają być i nie mają być pokryte warstwa lakieru. Pomóc w tym mogą specjalne taśmy najczęściej wykonane z folii poliamidowej lub poliestrowej.

Komentarze są wyłączone.