Jakim produktem wykończyć prakiet?

Jakim produktem wykończyć prakiet?

Aby parkiet był odpowiednio zabezpieczony, struktura drewna podkreślona, należy zastosować na jego powierzchnię specjalny preparat wykończeniowy, którym jest lakier podkładowy do drewnianych podłóg. Produkt jest bezpieczny w użyciu, a do jego aplikacji producent zaleca używanie specjalnego wałka z mikrofibry, za pomocą którego produkt zostanie równomiernie rozprowadzony na powierzchni.

Zastosowanie lakieru podkładowego do podłóg drewnianych

lakier podkładowy do parkietuNa powierzchnię parkietów drewnianych zaleca się stosowanie specjalnych lakierów, które będą chroniły powierzchnię podłogi. Specjalny lakier podkładowy do parkietu wzmacnia efekt drewna, podkreśla jakie usłojenie. Produkt nie wymaga mieszania czy rozcieńczania, ponieważ jest produktem jednoskładnikowym na bazie wody. Do jego aplikacji zaleca się stosowanie specjalnego wałka z mikrofazy. Dzięki wałkowi z mikrofibry płynnie nakłada się warstwę wykończeniową. Producent określa wydajność lakieru na między 8 a 10 m2 z litra produktu. Przed nałożeniem kolejnej warstwy producent razi odczekać do 2 godzin. Dzięki elastyczniej warstwie lakieru podłoga zyskuje dobrą ochronę przed zniszczeniem oraz jest gotowa do nakładania kolejnych środków impregnujących. Produkt wygładza powierzchnię i dzięki swej uniwersalności nadaje się do stosowania na każdym gatunku drewna. Produkt jest bezpieczny w użyciu, zgodnie z rozporządzeniem (WE) 1272/2008, ponieważ nie zawiera toksycznych substancji. Nie jest również substancją, która ma szkodliwy wpływ na środowisko.

Aby w pełni zabezpieczyć podłogę, zaleca się zastosowanie 2 warstw preparatu wykończeniowego na jej powierzchnię. Producent przewidział kilka wariantów produktu w zależności od kolorystyki drewna, zatem można nabyć produkt do drewna białego dający efekt wybielenia, drewna jasnego, oraz ciemniejszego. Od ilości nałożonych warstw zależeć będzie intensywność uzyskanego koloru.

Komentarze są wyłączone.