Jednodniowy pobyt w Budapeszcie – czy się opłaca?

Jednodniowy pobyt w Budapeszcie – czy się opłaca?

Budapeszt co roku przyciąga setki turystów. Szczególnie turyści z Polski chętnie wyruszają w tym kierunku. Wiąże się to między innymi ze stosunkowo niskimi kosztami podróży. Jednak nie jest to jedyny powód dla którego miasto to powinno znaleźć się na liście miejsc, które warto odwiedzić. Stolica Węgier ma nam wiele do zaoferowania.

Co odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki do Budapesztu?

wycieczki jednodniowe do BudapesztuPodróż do Budapesztu nie jest zbyt długa. Wiele osób decyduje się więc na wycieczki jednodniowe do Budapesztu i jest to wystarczająca ilość czasu. Sprawdza się to szczególnie wśród zapracowanych osób, bądź tych, które mają ograniczony budżet. W końcu jednodniowa wycieczka oznacza brak konieczności zapłacenia za nocleg. Co jednak w ciągu tego jednego dnia powinno być priorytetem, który należy odwiedzić? Budapeszt przez wielu określany jest mianem Paryża Wschodu. Określenie to zobowiązuje, dlatego też miasto ma wiele do zaoferowania swoim turystom. Na samym szczycie atrakcji znajduje się Wzgórze Zamkowe. W nim obejrzymy Zamek Buda, wewnątrz którego mieszczą się dwa muzea – Muzeum Historii Budapesztu oraz Węgierska Galeria Narodowa. Samo wzgórze zamkowe wpisane jest na listę UNESCO, co samo w sobie zobowiązuje do odwiedzenia tego miejsca podczas wizyty w stolicy Węgier. Nie jest to jednak jedyna atrakcja Budapesztu, która znajduje się na liście UNESCO. Jest nią także jedna z najpiękniejszych ulic Europy – Aleja Andrassyego. Idąc Aleją, po drodze napotkamy między innymi słynny Plac Bohaterów oraz Bazylikę św. Stefana.

Niezaprzeczalnym symbolem Budapesztu jest Parlament. Widnieje on na wielu widokówkach, dlatego też ominięcie go podczas wycieczki do stolicy Węgier byłoby ogromnym błędem. Co najciekawsze, turyści mogą go oglądać nie tylko z zewnątrz. Istnieje także możliwość zwiedzania wnętrza u boku przewodnika.

Komentarze są wyłączone.