Karafka z grawerem na prezent ślubny

Karafka z grawerem na prezent ślubny

Każdy ma jakieś hobby. Będąc z wykształcenia historykiem odkrywam świat każdego dnia, bo doszukuję się dodatkowych informacji, które nie są zbytnio rozwijane w mediach czy filmach. Dlatego też, gdy poszukuję dla kogoś wyjątkowego prezentu, to także rozwijam się historycznie. Zbliżający się ślub mojego przyjaciela był ku temu świetną okazją, aby dowiedzieć się nieco o rodzajach szkła i jego obróbce.

Ręcznie wykonana karafka z grawerem z Czech

karafki z graweremMój pomysł na prezent dla przyjaciela przyszedł niespodziewanie, kiedy oglądałem program o ręcznie wykonywanych replikach szkła historycznego. Chciałem sprawić mu prezent wyjątkowy i tak padło na unikalne karafki z grawerem na specjalne zamówienie. Karafki te z tego szkła wytwarzane są według sztuki szklarstwa średniowiecznego, co było dla mnie niezwykle cenną informacją. Dodatkowo do karafki uznałem, że dobiorę specjalny grawer, który upamiętni tej specjalny moment w życiu kolegi. Co ciekawe ich kolor jest zielony, gdyż wytwarzane są w leśnych hutach. Dodatkowo cudne karafki wytwarzają prawdziwi mistrzowie szklarstwa, dzięki specjalnej technice wydmuchiwania. To sprawia, że każda karafka jest unikalnym egzemplarzem, a dodany przeze mnie grawer tylko wzmocni tej efekt. Podarowałem mu w ten sposób prezent niepowtarzalny o estetycznym wyglądzie i z historycznym przesłaniem. Prezent w sam raz dla mojego kolegi.

Grawerowanie na szkle jest sposobem na nadanie zwykłym przedmiotom dodatkowe elementy pamiątkowego, uwieńczającego piękne momenty w życiu. Jest to technika, która ma wielu zwolenników, a grawerowanie stało się dość powszechną metodą. Ja wygrawerowałem koledze naszą ulubioną sentencję z pewnego filmu i od siebie dodałem unikalną drewnianą skrzynkę, na której kazałem wypisać życzenia dla nowożeńców.

Komentarze są wyłączone.