Kiedy odwiedzić gabinet urologiczny

Kiedy odwiedzić gabinet urologiczny

Jako lekarz urolog pracuję już dwanaście lat. Mierzyłam się już z naprawdę wieloma przypadkami. Najczęściej występujące to oczywiście kamienie na nerkach bądź w przewodzie moczowym. Ostatnio jednak zauważyłam, że ludzie mają coraz większe opory aby pojawić się w gabinecie urologicznym.

Urolog pomoże złagodzić ból i objawy choroby

urologia - BydgoszczOddawanie moczu jest czasami problematyczne, szczególnie w przypadku odczuwaniu wielu dyskomfortów. Najczęściej, gdy pojawiają się jakiekolwiek problemy pacjenci biegną do apteki i wykupują dostępne bez recepty preparaty wierząc, że pomogą im uporać się z problemem. Jednak często łapią się na tym, że zażywanie takich produktów wcale nie pomaga a w skrajnych przypadkach nawet pogarsza i pogłębia stan zapalny. Dlatego też warto zwrócić się do lekarza z każdym mocno niepokojącym objawem. Ostatnio miałam pacjentkę, która od dwóch lat miała problem z nietrzymaniem moczu. Pani miała prawie siedemdziesiąt lat i nie chciała obarczać swoim problemem dzieci. Nie chciała także martwić ich, bo poza tym problemem bała się iż dzieci będą traktować ją jak osobę chorą a przecież ona sobie doskonale radzi. Na całe szczęście współczesna urologia – Bydgoszcz zna sposoby na to, aby poradzić sobie z takimi przypadłościami często bez ingerencji chirurgicznej a zwykłymi lekami. Dzięki czemu samo leczenie nie jest strasznie uciążliwe dla pacjenta. Warto jednak pamiętać o tym, że należy zgłaszać się gdy zauważymy pierwsze symptomy choroby. 

Wtedy to nie będzie problemu aby wyleczyć się z przykrych przypadłości. Warto jest odwiedzać lekarza systematycznie, dzięki czemu zachowamy swoje zdrowie w najlepszej możliwej kondycji. Urolog pomoże zarówno kobietom jak i mężczyznom. Warto jest więc odwiedzać lekarza, aby nie rozwinęło się nic poważniejszego.

Komentarze są wyłączone.