Komputerowe systemy wartościowania stanowisk pracy – ważne dla każdego przedsiebiorstwa

Komputerowe systemy wartościowania stanowisk pracy – ważne dla każdego przedsiebiorstwa

Wartościowanie pracy wiąże się z przetwarzaniem dużej liczby danych, poza tym przetworzone dane należy przechować, aby potem mieć możliwość dostępu do nich, a także analizy. Szybki rozwój komputerów osobistych umożliwił usprawnienie administracji systemów wartościowania pracy oraz opartych na nich systemów taryfikacji i struktury płac, a także skomputeryzowanie samego procesu wartościowania.

Przeprowadzki międzynarodowe Olsztyn to Twój partner w przeprowadzce

PrzeprowadzkaDo najpopularniejszych z metod komputerowych pomocnych przy wartościowaniu pracy należą: Komputerowy system administracyjny, System komputerowy CAJE. Komputerowy System Administracyjny jest dostępny od 1980 roku. Jest to skupisko baz danych, w których można sporządzać różne raporty, m.in. na temat: pracowników, stanowisk, szczegółów dotyczących kryteriów wartościowania, a także odnaleźć standardowe raporty, dotyczące np. listy płac pracowników czy wyników oceny pracowniczej. Jest to bardzo cenne narzędzie dla kadrowców, jak również osób zajmujących się motywowaniem pracowników trudniących się zajęciem typu przeprowadzki międzynarodowe Olsztyn. Te rodzaje baz danych instalowane są na komputerach osobistych, głownie specjalistów ds. zasobów ludzkich. Jeżeli takie systemy działają w sieci, wówczas 67 kierownicy liniowi mogą korzystać przynajmniej z części danych, dzięki którym mogą dokonać oceny pracowniczej oraz powiązać ją z wynikami.


Ten typ systemów wartościowania pracy nie jest powszechnie stosowany w Polsce, jednak zważając na coraz większe zainteresowanie wartościowaniem pracy w przedsiębiorstwach, można prognozować, że jego popularność będzie rosła. W niedalekiej przyszłości potrzebne w przedsiębiorstwach będą zintegrowane programy zarządzania zasobami ludzkimi, które będą zawierały jednocześnie elementy wartościowania pracy oraz narzędzia do zarządzania rozwojem pracowników, planowania kariery i sukcesów czy szkoleniami wspierającymi rozwój kompetencji. Jest to bardzo ważne, szczególnie dla pracownika, który bardzo dużo czasu spędza poza firmą. Dzięki temu narzędziu pracodawca ma pełen wgląd do jego akt.

Komentarze są wyłączone.