Korzyści płynące z programu prosument

Korzyści płynące z programu prosument

„Świadomość światowego społeczeństwa o kondycji złóż nieodnawialnych źródeł energii jest mizerna. Smuci to, że niewiele osób łączy rosnące przez lata ceny paliw z wyczerpywaniem się zasobów. Musimy wiedzieć o tym, że koszt wydobycia paliw kopalnych będzie jedynie rósł, więc wskazane jest wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Program prosument jest rozwiązaniem skierowanym do osób, które byłyby zainteresowane ekologiczną energią, gdyby nie jej cena.

Cena instalacji fotowoltaicznej na śląsku

panele słoneczneInwestycje w systemy, które dopiero zdobywają popularność, bywają ryzykowne. Wyjątkowo dynamiczny rozwój sposobów na pozyskiwanie energii z zasobów odnawialnych ma aktualnie miejsce od relatywnie krótkiego czasu. Nie dziwi więc, że osoby z ograniczonym budżetem nieufnie spoglądają na tego typu inwestycje. Może perspektywa korzyści płynących z alternatywnej energii jest kusząca, ale ryzyko, jakie wiąże się z tą decyzją, może zniechęcić. Program prosument ma za zadanie przekonać osoby, których od energii ekologicznej odwodzi jedynie jej cena. Kolejną grupą docelową, jaka jest celem prosumenta, są osoby nieświadome możliwości. Poprzez reklamę systemu prosument, jego autorzy liczą, że uda się przyciągnąć społeczeństwa, które nie rozważały do tej pory zastosowania alternatywnych źródeł energii. Nie wypada nie wspomnieć o fotowoltaice, która jest tym rozwiązaniem, które stało się kilka miesięcy temu najpopularniejsze wśród gospodarstw domowych i powiększa jedynie przewagę nad pozostałymi metodami. Fotowoltaika śląskie polega na przetwarzaniu światła słonecznego w energię elektryczną. Zaletą przydomowych elektrowni słonecznych są stosunkowo niewielkie rozmiary, wydajność tego rozwiązania oraz komfort jego użytkowania.
Fundusz ochrony środowiska promuje od pewnego czasu alternatywne źródła energii. Nazwa programu prosument jest złożeniem wyrazów określających konsumenta oraz osobę promującą coś. Termin ten doskonale oddaje założenia programu, gdyż prosument wspiera osoby, które poprzez użytkowanie odnawialnej energii, przyczyniają się do wzrostu jej popularności w lokalnym środowisku.”

Komentarze są wyłączone.