Kursy audytorskie LOTO

Kursy audytorskie LOTO

Niedawno skończyłam studia, na kierunku technicznym. Mimo tego, że jestem kobietą, od zawsze interesowałam się mechaniką i budową maszyn. Technologie przemysłowe również budzą we mnie duże zainteresowanie. W trakcie studiów bywałam w różnych miejscach na praktykach i stażach.

Szkolenia z audytów LOTO

Audyty LOTOJedna z firm najbardziej przypadła mi do gustu. Jednak szukano kogoś, kto oprócz wykształcenia technicznego, będzie miał pojęcie o sprawach działania systemów jakości w firmie. Do tego potrzebne były kursy audytorskie, Pojęcie o tym jakieś miałam, bo od czasu do czasu na uczelni odbywały się tego typu szkolenia. Ale akurat w firmie, na której mi zależało, chodziło o to, by mieć osobę, dla której audyty LOTO nie będą czymś nowym. Osoba nowo zatrudniona miała mieć szerokie pojęcie o procedurach bezpieczeństwa, jakie trzeba zastosować w przypadku zahamowania większej produkcji i jak zachować się przed ponownym rozruchem. Często w firmach produkcyjnych ze względów na to, że jakieś urządzenie ulegnie zniszczeniu, czy potrzebna jest konserwacja, proces technologiczny musi być zatrzymany. Wtedy najważniejszy jest aspekt bezpieczeństwa, aby wiedzieć jak się zachować, gdzie i jak wyłączyć źródło zasilania. Dzięki poruszonym znajomościom udało mi się znaleźć firmę, która szkoli pracowników, jak się mają zachować w takich sytuacjach. Dla mnie byłby to ogromny plus, gdyby udało mi się znaleźć kurs na takiego audytora, bym mogła wewnątrz firmy cyklicznie przeprowadzać takie przypominające spotkania.

Tym bardziej, że w takiej pracy jest duża rotacja pracowników więc naprawdę potrzeba szkolenia nowych ludzi jest czymś naturalnym. Dla mnie byłby to ogromny plus w oczach pracodawcy i zapewne chciałby mnie wtedy w tej pracy zostawić na stałe.

Komentarze są wyłączone.