Kurtka dziecięca typu softshell

Kurtka dziecięca typu softshell

Softshell to rodzaj nowoczesnej tkaniny, która z założenia została stworzona dla podróżników górskich, którzy muszą stawiać czoła różnym zawirowaniom pogody. Materiał ten został stworzony w opozycji do koncepcji ubioru hardshell, czyli trzech warstw założonych jedna na drugą, składających się z bielizny termicznej, warstwy ocieplającej i kurtki zewnętrznej z membraną. 

Po co softshell dla dziecka? 

kurtka dziecięca softshellPrzede wszystkim, wiele dzieci wybiera się na przechadzki górskie z rodzicami bądź w ramach zorganizowanych wycieczek. Wówczas kurtka dziecięca Softshell jak najbardziej spełnia swoje zadanie i jest wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem. Celem tego typu kurtki jest ochrona przed silnym wiatrem i delikatnym deszczem. Jest to spowodowane połączeniem materiałów, które dodatkowo można wzmocnić membraną i wówczas kurtka jest w pełni odporna przed deszczem, wiatrem i zimnem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że przy swoich właściwościach jest to odzież lekka i przyjemna w noszeniu, jest też elastyczna, dobrze dopasowuje się do ciała i nie krępuje przy tym ruchów. Ponadto kurtki Softshell są wyposażone w wiele praktycznych kieszeni i ściągaczy, aby móc zabezpieczyć się na całą wyprawę. Kurtki te zyskały popularność nie tylko w górach. Zwłaszcza rodzice uznali ten odzieżowy wynalazek za idealne rozwiązanie na zimne, jesienne popołudnia dla swoich dzieci. Kurtka ta jest typowo sportowa, wygodna do zabawy, oddychająca, ale też ciepła i chroni przed wiatrem i deszczem – właściwie nie ma bardziej wymarzonego rozwiązania dla dziecka, dla którego deszcz nie jest powodem, aby zostać w domu. 

Odpowiednia odzież dla dziecka nierzadko spędza sen z powiek rodzicom. Każdy z nich chce, aby dziecko było dobrze zabezpieczone przed każdymi warunkami pogodowymi. Rozwiązania, które stworzono dla aktywności sportowych są bardzo dobrze przemyślane, wyposażone w niezbędne właściwości i z pewnością sprawdzą się również w codziennym użytkowaniu. 

Komentarze są wyłączone.