Lody – hotelowy zbawienny deser w upalny dzień

Lody – hotelowy zbawienny deser w upalny dzień

Kto z nas nie lubi uczucia przyjemności, które odczuwa podczas jedzenia lodów. Jest to jedna z atrakcji, która broni się w każdym hotelu i na każdym weselu. Ulubione smaki, a do tego cudowny chłód rozchodzący się po naszym ciele w upalne dni. Przyjemność z jedzenia lodów daje nam serotonina, która dla mózgu jest nagrodą.

Dlaczego wahamy się przed zamówieniem lodów w hotelu?

Okazuje się, że serotonina nie jest jedyną rzeczą, która wywołuje uczucie radości i przyjemności – kubki smakowe, które poczują słodycz lodów, wysyłają sygnał do mózgu, który automatycznie zaczyna produkować endorfiny, czyli hormony szczęścia. Takie zdanie na temat odczuwanego szczęścia mają chemicy. No dobrze, lody przynoszą nam szczęście i radość, ale z drugiej strony poczucie winy – bo przecież mamy dbać o linię, a lody to „bomba kaloryczna”. Ile jest osób, które skusiłyby się w hotelu na niezwykle apetycznie wyglądający deser lodowy, ale zbyt boją się kalorii? Nie należy jednak się martwić, ponieważ zabiegi w spa pomogą nam zrzucić zbędny tłuszczyk. A przecież lody muszą pojawić się na każdym weselu. Czy naprawdę tak jest, że lody zawierają tyle kalorii?

HotelDietetycy twierdzą, że lody mogą być nie raz lepszą przekąską niż batonik czy jogurt, bowiem, jeśli dobrze wybierzemy lody, np. śmietankowy lód na patyku, do naszego organizmu trafi jedynie 90 kalorii, kiedy batonik to od 200 do 300 kalorii (w zależności od rodzaju) a jogurt owocowy to 150 kalorii. Widać od razu, że lody są lepszym rozwiązaniem na przekąskę niż słodkie ciasta czy batoniki. Dlatego też coraz częściej tę przekąskę możemy, odwiedzając hotel, w którym zatrzymujemy się na wakacjach, chociaż nie tylko, bo hotele przejazdowe, jakich wiele jest w Gorzowie Wielkopolskim, a które służyć mają głównie podróżnym, oferuje swoim gościom właśnie ten słodki deser. Nawet w spa, jeżeli będziemy mieli takie życzenie zjemy nasze ukochane lody.

Pamiętajmy jednak, że musimy dokładnie wybrać smak naszych lodów, bo nie wszystkie dostarczają mało kalorii. I tak na przykład lody czekoladowe albo bakaliowe mogą nam dostarczyć do organizmu 216 kalorii na 100 gram, a duże lody z polewą czekoladową nawet do 300 kalorii. Pracownik hotelowej restauracji powinien udzielić nam informacji dotyczących wartości energetycznej tego deseru. Dlatego osoby dbające o linię powinny się ich wystrzegać, bo mogą stracić swoją zgrabną sylwetkę. I wówczas żadne zabiegi nam nie pomogą, trzeba będzie przejść na dietę i zrezygnować ze słodkich przekąsek.

Komentarze są wyłączone.