Maskowanie przewodów od telewizora – uchwyty do telewizorów

Maskowanie przewodów od telewizora – uchwyty do telewizorów

Każdy, kto decyduje się na montaż telewizora na ścianie, staje przed tym samym wyzwaniem, jakim jest oczywiście ukrycie wszelkiego rodzaju okablowania. Jeśli nie zadbamy o to odpowiednio wcześniej to wówczas będą one wisiały na ścianie zaraz za telewizorem i plącząc się w uchwyt od telewizora.

Uchwyty do telewizorów, a plączące się kable od TV

Uchwyt do TVTelewizor, który wisi na ścianie ma być nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim ma także być ozdobą salonu. Oczywiście koniecznością są tutaj odpowiednie uchwyty do telewizorów. Jeśli zostaną źle dobrane to wówczas je również będzie widać. Są takie modele, które nie chowają się za telewizorem. Później będziemy mieć z tym kłopot. Jeśli chcemy je skutecznie ukryć to wówczas powinniśmy wybrać model uchwytu stały lub też ruchomy, ale taki który chowa się za telewizor tworząc harmonijkę.
Jeśli chodzi o maskowanie kabli to będziemy tutaj mieć naprawdę trudne zadanie. Jeśli mamy taką możliwość to warto zadbać o to, aby gniazda prądu znajdowały się odpowiednio wysoko, najlepiej na wysokości telewizora. Wówczas problem będziemy mieć z głowy. Można schować je za telewizorem, skrócić lub też użyć specjalnej do tego maskownicy, tak aby nie wystawały one poza odbiornik telewizyjny. Jeśli nie możemy gniazd umieścić za telewizorem lub po prostu nie planujemy remontu instalacji elektrycznej, to wówczas można stworzyć w ścianie specjalne korytko.
Korytko na pewno pozwoli nam na to, abyśmy przykryli kable. Później można zagipsować kable i rynnę w ścianie. Można także przykryć ją jakimś kawałkiem płyty kartonowej lub też kawałkiem jakiejś sklejki. Nie będzie z tym żadnego problemu. Oczywiście przy wylocie i wlocie korytka koniecznie trzeba stworzyć otwory. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli dodać do środka kolejne kable. Jeśli na ścianie mamy panele na ścianie to wówczas to także można wykorzystać.

Można kable ukryć pod takimi panelami lub jakimiś płytami. Wówczas kable będą biegły pomiędzy ścianą a płytą. Oczywiście należy tutaj pamiętać o tym, aby na dole i na górze zostawić otwory wentylacyjne. Jeśli mamy taką możliwość to kable można poprowadzić przez ścianę do drugiego wnętrza.

Komentarze są wyłączone.