Masło shea – niezbędnik w codziennej pielęgnacji

Masło shea – niezbędnik w codziennej pielęgnacji

Niewiele jest takich produktów, które maj tak wiele wartości odżywczych i tak wiele zastosować jak masło shea. Często w reklamach używa się tego pięknie brzmiącego sformułowania. Lektorzy mówią o kosmetykach z dodatkiem masła shea. Czym jednak jest, skąd pochodzi i jak go używać? Ten produkt zawdzięczamy afrykańskim drzewom, który daje wyjątkowe orzechy. Z tych orzechów pozyskuje się cenny olej, który po obróbce staje się owym masłem.

Właściwości i zastosowanie masła shea

masło sheaNajważniejsze, czyli właściwości jakie posiada masło shea. Jest ich naprawdę wiele. Jednak najważniejsze to działanie regeneracyjne, odżywcze i łagodzące. Te cechy to główne powody wzrostu zainteresowania tym produktem przez producentów kosmetyków, którzy śmiało z niego korzystają włączając je do składów swoich produktów. Zawiera sporo witamin oraz kwasów tłuszczowych, dlatego idealnie sprawdzi się w walce ze zmarszczkami, celulitem i rozstępami. Z powodu właściwości regeneracyjnych radzi sobie z podrażnieniami, np. po goleniu, i różnego rodzaju uszkodzeniami skóry. Stosuje się je jako składnik szamponów, masek i odżywek do włosów z powodu działania wygładzającego i zdolności wypełniania niewielkich ubytków w strukturze włosów. Jednak masła shea nie stosuje się tylko w kosmetyce. Badania wykazały, że produkt ten ma również działanie lecznicze. Sprawdzi się w przypadku bólu reumatycznego i stanów zapalnych.

Najlepiej stosować masło shea jako kosmetyk sam w sobie. Np. traktując je jako balsam do ciała i wmasowywać w skórę w celu jej nawilżenia. Możemy wetrzeć je w końcówki włosów i potraktować jako maskę. Świetnie sprawdzi się również jako krem pod oczy. Mimo swojej tłustej, oleistej konsystencji, nie ma działania komodogennego, także mogą go stosować nawet posiadacze skóry skłonnej do zapychania.

Komentarze są wyłączone.