Miękka pościel dla niemowląt

Miękka pościel dla niemowląt

Małe dzieci nie mają jeszcze uregulowanej ciepłoty ciała, dlatego pediatrzy zalecają, aby dziecko zawsze ubierać o warstwę więcej niż sami mamy na sobie. Nie dotyczy to okryć, które powinny być stosowane poza ubraniem. Najczęściej jest to kocyk, lub pieluszka.

Wybór najlepszej pościeli dla niemowlaka

pościel do łóżeczka dla niemowlątNoworodki i niemowlaki mają szczególnie wrażliwą skórę, która potrzebuje kontaktu z bezpiecznymi i miękkimi tkaninami. Ubranka dla niemowląt są uszyte z bawełny, która jest delikatna i można ją prać w wysokich temperaturach, natomiast okrycia, które także mają kontakt ze skórą dziecka, mają przyjemną w dotyku teksturę. Szczególnie ważne jest to, co znajduje się w łóżeczku malucha, ponieważ spędzi on w nim większość swojego życia w ciągu pierwszego roku. Najlepsza pościel do łóżeczka dla niemowląt jest wykonana z naturalnej bawełny, która jest przewiewna, przepuszcza powietrze pozwalając skórze oddychać i doskonale chłonie wodę. Pościel składa się z kołdry o wymiarach sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów oraz z poduszki, która powinna być płaska, gdyż wymaga tego kręgosłup maluszka. Co do wypełnienia pościeli, to koniecznie musi ono być antyalergiczne, czyli mogą to być silikonowe kulki, lub specjalna włóknina. Niezalecane są wypełnienia z pierza i puchu, gdyż mogą się w nich gromadzić groźne bakterie i grzyby. Pościel dla niemowląt powinno się dać wyprać w temperaturze około czterdziestu stopni. Może ona mieć poszewki z bawełny, albo materiału minky, który świetnie się sprawdza zimą.

Dla niemowlaka najlepiej mieć dwa komplety pościeli na zmianę, gdyż często się im ulewa po jedzeniu i w razie zabrudzenia, dobrze jest mieć pościel na zmianę. Możemy ją kupić w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt, lub w sklepach internetowych.

Komentarze są wyłączone.