Młode drzewka odgrodziłem siatką leśną

Młode drzewka odgrodziłem siatką leśną

Miałem kawałek lasu, który do mnie należał. Nie planowałem tam nic zmieniać, bo kochałem naturę i mogłem się nią cieszyć zawsze wtedy, kiedy miałem na to ochotę. Wyciąłem tylko stare i schorowane drzewa, w miejsca których postanowiłem posadzić młode jodełki. 

Skuteczne ogrodzenie drzew siatką leśną 

siatka leśna producentMłode drzewka pomagał mi sadzić sąsiad, który zawsze był pomocny. Kiedy już skończyliśmy to zalecił mi ogrodzenie drzewek siatką leśną, żeby zwierzęta nie zniszczyły drzewek. Nie mam pojęcia dlaczego sam na ten pomysł nie wpadłem, ponieważ taka siatka była koniecznością. Sąsiad to nawet dał mi namiary na producenta takich siatek i polecił właśnie u niego zakupy. Zainteresowała mnie ta siatka leśna producent i postanowiłem tego samego dnia ją kupić. Było jeszcze bardzo wcześniej i mogłem ją od razu założyć. Sąsiad zadeklarował, że ze wszystkim mi pomoże i nawet pojechał ze mną po siatkę do sklepu producenta. Nie było to daleko, bo zaledwie dwadzieścia kilometrów. Kupiłem sporo siatki leśnej, ponieważ miałem jeszcze w planie posadzić drzewka w innej części, gdzie była pusta polana. Sąsiad zgodnie z obietnicą pomagał mi ze wszystkim. On wbijał pale w ziemię a ja zakładałem siatkę leśną. W ciągu trzech dni udało nam się ogrodzić cały teren i świeżo posadzone drzewka mogły w spokoju sobie rosnąć. Kupiłem wystarczająco dużo siatki, która wystarczyła mi także na ogrodzenie innych drzewek, które posadziłem na pustej polanie. Niebawem będzie tutaj pięknie zalesiony teren.

Siatka, którą zakupiłem prosto od tego producenta okazała się bardzo wytrzymała i nie raz mi jeszcze służyła. Wykorzystałem ją wielokrotnie, ponieważ była mocna i trwała. Sąsiada za pomoc zaprosiłem do siebie na grilla i piwo a z zaproszenia bardzo chętnie skorzystał.

Komentarze są wyłączone.