Moda na rustykalne meble kuchenne nie mija

Moda na rustykalne meble kuchenne nie mija

Kuchnia jest sercem domu. To właśnie w niej przygotowujemy posiłki i często spędzamy miło czas z najbliższymi. By jeszcze przyjemniej spędzać w niej czas, warto zadbać o jej wystrój. W sklepach meblowych coraz częściej pojawiają się oferty kuchni rustykalnej, która wygląda na postarzaną. Wygląda sielsko, a przebywanie w niej sprawia, że jest się spokojnym i wyciszonym. 

Jak postarzyć meble kuchenne? 

postarzane meble kuchenneStyl rustykalny nawiązuje do wiejskiego wystroju. Często występuje w nim połączenie drewna z jasnymi barwami, które wpływają odstresowująco na człowieka. Wystrój pomieszczeń jest ważny dla samopoczucia, dlatego warto przyczynić się do tego, by był on spójny w całym domu. Urządzając kuchnię, trzeba zadbać nie tylko o jej sprzęty, ale przede wszystkim o meble. W stylu rustykalnym doskonale sprawdzą się postarzane meble kuchenne, które często przypominają te, które stały w domach naszych babć. Często są białe lub poprzecierane, a blat wykonany jest z naturalnego drewna. Wyglądają prosto i schludnie, a dopasowanie do nich dodatków jest banalne. Wystarczą drewniane i pastelowe elementy, by kuchnia zyskała urokliwego wymiaru. Warto zadbać także o roślinność, która jest bardzo ważna w tej stylistyce. Doskonale sprawdzą się zioła w glinianych donicach, wyglądające jak rękodzieło. Przemienienie kuchni w styl rustykalny jest proste. Wystarczy fronty przemalować na biało i wymienić blat. Następnie dobrać elementy, które wpasują się w to wnętrze i gotowe. W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzą się także kredensy, które zwykle są wykonane z drewna. Potrafią być ozdobą każdej kuchni i nawiązują do dawnego stylu rustykalnego. 

Odświeżenie kuchni i przeniesienie jej do dawnych lat jest bardzo proste. Nie trzeba od razu kupować nowego wyposażenia kuchennego. Wystarczy biała farba i trochę chęci, by przemienić znudzony wystrój w coś oryginalnego i dającego poczucie bezpieczeństwa. 

Komentarze są wyłączone.