Moda na zdjęcia, ale nie na zawodowego fotografa

Moda na zdjęcia, ale nie na zawodowego fotografa

Coraz większa moda jest robienie swoich zdjęć lub zdjęć ze swoimi znajomymi. Dzióbek, idealnie ułożone włosy, dłoń z perfekcyjnym manikiurem, modne ciuszki i kawałek lustra to przepis na selfie. Inny przepis to robienie telefonem zdjęć z góry – zapewnia zachowanie idealnych proporcji między twarzą i dekoltem oraz wielkie oczy, które są mocno pomalowane przez młode dziewczyny – już fotograf nie jest potrzebny.
FotografRobimy zdjęcia, a potem wrzucamy na portale społecznościowe typu Facebook lub Twitter i czekamy na opinie. Po chwili znajomi zaczynają przyznawać lajki i pisać pochlebne komentarze. Uwaga, jeśli komentarze nie są pochlebnego wtedy możemy się kiepsko poczuć. Dla nastolatków, choć nie tylko dla nich, robienie sobie zdjęć i wrzucanie ich do sieci społecznościowych jest tak naturalne, jak pisanie SMS-ów lub rozmowa przez telefon. Ludzie na takich portalach społecznościowych wrzucają po prostu wszystko.
Różne krajobrazy, które zostały zrobione smartfonem. Zdjęcie jest kiepskiej jakości, ale jesteśmy zadowoleni że w ogóle zrobiliśmy jakieś zdjęcie. Zdjęcia z ciąży, co miesiąc jak rośnie nam brzuch, zdjęcia naszych malców jak co miesiąc rosną i rozrabiają. Zdjęcia są po prostu wszelakie i jest ich pełno. Nie tylko wrzucane są zdjęcia robione przez nas. Czasami na takim portalu gdy wrzucamy zdjęcia jakieś fotografa robimy mu małą reklamę. Fotografia ślubna, fotografia brzuszkowa lub portret dzięki ludziom, którzy uwielbiają wrzucać takie zdjęcia fotografowie mają za darmo reklamę i wtedy mają więcej klientów. Niestety wrzucanie zdjęć na takie portale mogą mieć skutki wszelakie te złe i te dobre.
Fajnie że podobają się naszym znajomym nasze zdjęcia. Ale jest problem gdy tak nie jest. Na bardziej dziewczyny są podatne na opnie innych osób. Niska samoocena, skrzywienie proporcji i zaburzona opinia na własny temat to nie jedyne niebezpieczeństwa, które czyhają na dziewczyny wrzucające np. na Facebook Młode kobiety uważają że gdy mają idealną pozę, super zrobiony makijaż i modne ciuchy to wtedy są idealne. Jednak gdy zdjęcie zostanie wrzucone do sieci to wtedy opiniowanie może być różne.

Wtedy kobiety mogą czuć się lepiej gdy opinia jest dobra, albo mogą popaść w depresję przy złej ocenie zdjęć. Dlatego uważajmy na świat internetowy, ludzi czasem specjalnie oceniają źle by nam zrobić krzywdę. Nie patrzmy na innych i wrzucajmy aż tyle zdjęć w Internet bo wtedy zatracamy swoją intymność.

Źródła:

Komentarze są wyłączone.