Mycie okien w naszych domach

Mycie okien w naszych domach

Myciem okien w domach zajmują się zazwyczaj kobiety. Najczęściej nie jest to spowodowane tym, że ów zadanie jest trudne i skomplikowane, ponieważ na pozór wydaje się być bardzo łatwym, lecz tym, że mężczyźni po prostu tego nie potrafią.

mycie okienMożna by się zastanowić, że przecież nie może to być wcale trudne, ponieważ nie ma żadnej filozofii w przeciąganiu szmatą w tę i z powrotem po szybie. Jednak zadanie okazuje się o wiele trudniejsze gdy się na nie zdecydujemy. Mycie okien nie jest wcale takie proste na jakie wygląda. Podczas gdy to mężczyzna zdecyduje się mycie okien mamy zazwyczaj do czynienia z powstałymi smugami i zaciekami. Okna wyglądają zazwyczaj jeszcze gorzej niż przed ich umyciem. Jest to spowodowane nie odpowiednim doborem płynów lub też nieodpowiednią kolejnością ich używania. Mycie oknem to zadanie przede wszystkim kobiece ponieważ to one znają się najlepiej na pracach domowych.

Jednakże w niektórych rodzinach jest wręcz odwrotnie. To mężczyzna zajmuje się praniem, sprzątaniem i gotowaniem, a kobieta jest główną utrzymanką rodziny. Nie jest to przecież żadne wstyd. Mamy równouprawnienie. W czasach jakich przyszło nam żyć przyjął się pewnego rodzaju stereotyp, który mówi o tym, że to raczej kobieta powinna się zajmować tego typu rzeczami. Panowie najzwyczajniej w świecie się do tego nie dają. Niektórzy chcąc zaimponować swojej wybrance, decydują się na tak radykalne posunięcia jak właśnie zrobienie porządków domowych i co za tym idzie umyciu okien.

Niestety często bywa tak, że chcąc nie chcąc przysparzają swojej kobiecie jeszcze więcej problemów, ponieważ musi ona nie tylko uprzątnąć to co nie zostało zrobione przez mężczyznę ale także to co on sam zrobił. Mówi się, że najważniejsze są chęci i w takich przypadkach nie liczy się efekt, lecz wiele pań wolałoby aby ich mężczyzna nie zabierał się do tego typu prac ze względu na ogrom szkód jaki może podczas ich wykonywania wyrządzić. Można wówczas poćwiczyć na przykład na szynach znajdujących się w samochodzie by dojść do perfekcji i pomagać kobietom.

Komentarze są wyłączone.