Najlepsze rekonstrukcje stroju historycznego

Najlepsze rekonstrukcje stroju historycznego

Początkujący odtwórcy historyczni często zmagają się z odwiecznym problemem skompletowania stroju przed pierwszą imprezą. Mimo iż wiele sklepów sprzedaje stroje określone jako historyczne, najczęściej nie mają one żadnej wartości pokazowej i nie nadają się do noszenia na imprezach historycznych. Na szczęście, sami odtwórcy z łatwością mogą pokierować nowych kolegów do jednego z wielu wytwórców strojów.

Najdokładniejsze odwzorowanie odzieży historycznej

stroje historyczne dla dorosłychNajlepsze ubrania z dowolnej epoki najczęściej pochodzą od samych odtwórców, zajmujących się szyciem strojów i elementów odzieży. Wszystkie stroje historyczne dla dorosłych, jakie są przez owych rzemieślników szyte są bowiem wzorowane na znaleziskach, oraz wykonywane dokładnie tymi samymi technikami jakie były używane w epoce. Tak wykonany strój z pewnością zostanie zauważony na dowolnej imprezie, nawet jeśli nie jest to odzież szczególnie ozdobna, a posiadacz takowej nigdy nie będzie miał problemów z udziałem w najbardziej prestiżowych zlotach historycznych, gdzie wymagania i restrykcje dotyczące stroju są bardzo wysokie. Ubrania szyte przez rzemieślników działających w ruchu odtwórczym są dokładnie dopasowane do wymiarów nabywcy, gdyż nie zdarza się by klient nie został zaproszony na imprezie, czy poza nią, na dokładne obmierzenie, na którego podstawie wykonywany jest później wykrój stroju.

Najczęściej zdarza się iż zamawiane są stroje proste, które później można wykończyć samodzielnie wedle własnego uznania. Cena odzieży uzależniona jest bowiem nie tylko od rodzaju materiału, ale również od złożoności projektu, dlatego też najbardziej okazałe stroje bywają dość kosztowne i najczęściej służą wyłącznie jako odzież pokazowa, ubierana wyłącznie na parady czy też specjalne okazje.

Komentarze są wyłączone.