Najlepszy ekogroszek w Polsce

Najlepszy ekogroszek w Polsce

Osoby, które posiadają w domu specjalne piece do centralnego ogrzewania, muszą mieć zawsze pod ręką zapas węgla, albo drewna opałowego. W przypadku węgla, nie każdy rodzaj jest taki sam i też mają różną wielkość.

Ile kosztuje ekogroszek w Polsce?

ceny ekogroszku w polsceW sprzedaży są dostępne różne piece, które przyjmują odmienne rodzaje opału. Najbardziej się opłaca korzystać z pieca przeznaczonego na ekogroszek, gdyż obecnie jest to najbardziej wydajny rodzaj węgla. Pochodzi on w wyselekcjonowanego węgla o określonej wielkości i charakteryzuje się wysoką kalorycznością. W odróżnieniu od zwykłego węgla, jest on bardzo mało zanieczyszczony i posiada niską zawartość siarki. Dzięki takim właściwościom zanieczyszczenie środowiska jest ograniczone do minimum. Ceny ekogroszku w Polsce kształtują się na poziomie między osiemset, a tysiąc złotych za jedną tonę. Przeciętnie na dom wielkości stu metrów kwadratowych, na cały sezon grzewczy używa się dwie, góra trzy tony ekogroszku. Zwykły węgiel trzeba zakupić w podwójnej ilości, gdyż spala się dużo szybciej. Dodatkowo ekogroszek w wyniku spalania generuje bardzo niewielką ilość popiołu. Podczas spalania ekogroszku powstaje znacznie mniej dymu, emisji dwutlenku węgla, furanów i węglowodorów aromatycznych. Jego wysoka kaloryczność powoduje, że podczas spalania powstaje duże energii cieplnej, a więc ogrzewanie takim opałem jest dużo bardziej ekonomiczne. Cena za tonę ekogroszku zmienia się na przestrzeni roku, ponieważ przed sezonem jest on tańszy ze względu na mniejsze zainteresowanie.

Ogrzewanie w sezonie grzewczym zawsze generuje spore koszty, ale można na nich trochę zaoszczędzić, jeżeli zdecydujemy się na ekonomiczny ekogroszek. Możemy go kupić w kopalni węgla kamiennego, lub w mniejszych firmach zajmujących się jego dystrybucją.

Komentarze są wyłączone.