Najważniejsze elementy wyposażenia basenu

Najważniejsze elementy wyposażenia basenu

Budowa lub zakup własnego basenu podwórkowego to doskonały pomysł na upalne dni. Lato w naszym kraju wiąże się z coraz większymi upałami i dużą ilością promieni słonecznych, dlatego możliwość schłodzenia się w prywatnym basenie to kusząca opcja. Pamiętajmy jednak, że z posiadaniem basenu wiążą się pewne obowiązki, o których nie wolno zapomnieć.

Co przyda się w każdym basenie ogrodowym?

wyposażenie basenów ogrodowychPrywatny basen przy domu, niegdyś szczyt marzeń statystycznego Polaka, dziś jest już prawie normą w naszym krajobrazie. W większości polskich ogródków czy na działkach rekreacyjnych zobaczyć możemy większe lub mniejsze zbiorniki wodne, w których radośnie pluskają się dzieci i relaksują dorośli. Posiadanie własnego basenu daje nam możliwość korzystania z tej przyjemnej formy wypoczynku w zaciszu własnego ogrodu, w godzinach najbardziej nam odpowiadających oraz w ściśle wybranym przez nas towarzystwie. Jednak posiadanie basenu wiąże się z pewnymi obowiązkami. O własny akwen wodny trzeba odpowiednio zadbać. Woda musi być bezpieczna dla zdrowia, czysta, przejrzysta i zachęcająca do kąpieli. Sam zbiornik również powinien świecić czystością, w przeciwnym razie nie będzie zachęcał do kąpieli. Wyposażenie basenów ogrodowych obejmuje przede wszystkim wydajną pompę, która we współpracy z filtrem będzie odpowiadała za usuwanie zanieczyszczeń z wody. Filtr powinien być skuteczny, ale również prosty w czyszczeniu. Dozowniki do chemii basenowej oraz sama chemia to również bardzo ważne wyposażenie basenów ogrodowych. Preparaty chemiczne są niezbędne do poprawienia parametrów wody oraz ich kontroli. Dozownik natomiast pozwala uniknąć przebarwień od tabletek na dnie basenu.

Posiadając własny basen warto pamiętać również o jego przykrywaniu na czas, kiedy nie jest używany. Przykrycia do basenu ograniczą wpadanie do wody zanieczyszczeń, liści i owadów. Mogą uchronić nawet przed wychładzaniem się wody w nocy. Przydatnym elementem wyposażenia będzie także siatka i szczotka na wysięgniku, które ułatwią wybieranie dryfujących zanieczyszczeń i miejscowe czyszczenie ścian i dna basenu.

Komentarze są wyłączone.