Niesamowite atrakcje dla rodzin w Kudowie

Niesamowite atrakcje dla rodzin w Kudowie

Kudowa Zdrój jest malowniczą miejscowością położoną przy granicy z Czechami w regionie Dolnego Śląska. Jest znanym uzdrowiskiem, w którym znajduje się wiele hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych. Można w nich wynająć pokoje dostosowane do własnych potrzeb o każdej porze roku. Urokliwa miejscowość gwarantuje wiele atrakcji turystycznych związanych z położeniem geograficznym, klimatem oraz ukształtowaniem terenu.

Atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój

kudowa zdrój - atrakcje dla rodzinW Kudowie największą atrakcją jest przede wszystkim Park Zdrojowy, mieszczący się w centrum miasta z pięknym Zameczkiem i Pijalnia Wód Mineralnych. Uzdrowisko funkcjonuje już od dwóch wieków i przez cały ten czas rozwija się i rozrasta. Park słynie z niesamowitej przyrody i egzotycznej roślinności i można po nim spacerować godzinami. Urokliwa Kudowa Zdrój – atrakcje dla rodzin gwarantuje przez cały rok. Liczne hotele i gospodarstwa agroturystyczne zapewniają odpowiednie wyposażenie pokoi i tereny w place zabaw, boiska, trampoliny, a nawet baseny. Z Kudowy w łatwy sposób można przedostać się na szlaki w Górach Stołowych, zwiedzić Rezerwat Błędnych Skał i Strzeliniec Wielki. Piesze wędrówki, korzystanie z rozwiniętej infrastruktury dróg rowerowych sprzyja zwiedzaniu okolicy i aktywnemu spędzaniu czasu. Zimą atrakcją są ośrodki sportowe i liczne trasy narciarskie, na których amatorzy zimowych sportów mogą spróbować swoich sił i skorzystać z usług szkółek narciarskich i snowboardowych. W Kudowie Zdrój znajduje się wiele zabytków związanych z bogatą historią okolicy, a między innymi Kaplica Czaszek, Muzeum Zabawek i liczne inne zabytkowe budowle i skanseny.

Dla dzieci przygotowane są specjalne place zabaw, parki linowe i miejsca, gdzie mogą pojeździć konno lub pobawić się na świeżym powietrzu. Kudowa jest bardzo atrakcyjna dla rodzin z dziećmi przez cały rok. Każdy znajdzie odpowiednią atrakcję i sposób spędzania wolnego czasu, bez względu na to czy lubi wysiłek fizyczny czy zwiedzanie lub spacerowanie po górach. To idealne miejsce pod względem położenia i ukształtowania terenu, a także ze względu na walory klimatyczne.

Komentarze są wyłączone.