Niezniszczalna klawiatura gamingowa

Niezniszczalna klawiatura gamingowa

Z racji iż gracze używali klawiatur znacznie częściej, i znacznie intensywniej, niż były one wykorzystywane w celach biurowych czy w trakcie domowego użytku, tylko najbardziej wytrzymałe modele były przez nich brane pod uwagę. Niejedna zaawansowana klawiatura nie została przyjęta entuzjastycznie przez zawodowych gamerów właśnie ze względu na delikatną konstrukcję.

Wzmacniane klawiatury dla graczy

wytrzymałe klawiatury mechaniczneNajbardziej rozbudowane i skomplikowane modele klawiatur coraz częściej posiadały więc obudowy i klawisze wykonane ze stopów stali, zamiast tradycyjnie stosowanych tworzyw sztucznych. Dobrym przykładem tego rodzaju klawiatur były wytrzymałe klawiatury mechaniczne z serii przeznaczonej całkowicie dla entuzjastów gier komputerowych, obecnej na rynku od przeszło dwudziestu lat. Początkowo owa seria klawiatur posiadała klawisze i obudowy z wytrzymałych plastików, aczkolwiek ostatnia iteracja klawiatury została wykonana niemal w całości z metali, nie tylko znacznie zwiększając żywotność urządzenia, ale również nadając mu unikalnego, agresywnego wyglądu inspirowanego maszynami przemysłowymi, łącznie z żółtymi i czarnymi pasami ostrzegawczymi na krawędziach klawiatury. Podświetlenie było dopasowane do wyglądu, mając domyślnie intensywne, pomarańczowe światło. Gracze którzy mieli okazję testować lub posiadali na własność jedną z klawiatur tej serii często podkreślali iż jest ona niemal niezniszczalna.

Obudowa znosiła bardzo dobrze nawet mocne uderzenia czy upadki ze stanowiska gamingowego, a wnętrze klawiatury osłonięte było zarówno przed kurzem jak i zalaniem silikonowym uszczelnieniem, dodatkowo ułatwiającym czyszczenie klawiatury. Jak większość modeli gamingowych, także i klawiatury z owej wytrzymałej serii posiadały wszystkie dodatkowe funkcje, pożądane przez graczy.

Komentarze są wyłączone.